İçerisinde birçok yüksek teknolojili değişken ve teknik özellikler barındıran DJI’ın yeni aksiyon kamerası Osmo Action’ı kullanmak uzaktan bazı kullanıcılara karışık gelmiş olabilir. Aksine Osmo Action ile çekim yapmak oldukça basittir. İster cihazın üzerindeki dokunmatik ekranlardan ister akıllı telefonunuzdan kontrol edin; Osmo Action’ın temel kontrollerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Tuş Kontrolü

Aşağıdaki görsellerde cihazın üzerindeki tuşların işlevlerini inceleyelim;

Bataryayı Çıkartmak

Sürece aşina değilseniz bataryayı cihazdan çıkartmak biraz zor olabilir. Cihazda bulunan iki batarya çıkartma butonuna basarak bataryanızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Aktivasyon

DJI Osmo Action’ın aktivasyonu için akıllı cihazınıza DJI Mimo uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirip açtıktan sonra da aşağıdaki videoda bulunan yönlendirmeleri takip ediniz.

Dokunmatik Ekranı Açmak/Kapatmak

Osmo Action çalıştırıldığında güç düğmesine basarak dokunmatik ekranı kapatabilir ve bu şekilde bataryanın ömrünü de uzatabilirsiniz.

Çekim Modları Arası Geçiş

QuickSwitch butonuna basın ve ekran üzerindeki çekim modları arasında kullanmak istediğinize dokunun.

Ekran Değiştirme

Ekran değiştirmek için ister iki parmağınızla iki kere ekrana dokunun isterseniz QS tuşuna basılı tutun.

SnapShot

Osmo Action’ın SnapShot özelliği ile hiçbir özel anı kaçırmayın. Bu özellik, kameranız kapalı olsa bile hızlıca çekim yapmaya başlamanızı sağlamaktadır. Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken deklanşöre basmaktır.

Rocksteady Özelliğini Aktif Etmek

Osmo Action’ın dokunmatik ekranından video moduna geçin ve yukarı doğru kaydırın. Rocksteady özelliğini aktif hale getirmek için sağ üst köşede bulunan ikona dokunun.

Uzun Pozlamalı Görüntüler

Bol yıldızlı gecelerde mükemmel çekimler yapmak istiyorsanız Osmo Action örtücü hızını 120 saniyeye kadar yavaşlatarak kullanıcılara müthiş görüntüler sunar.

Custom Modu

Kullanımı basitleştirmek ve etkiyi artırmak için Custom Modu ayarlarınızı kaydetmenize, listelemenize ve sık kullanılan çekim modları ve diyafram ayarlarınıza kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır.

Ses İle Kontrol

Ses kontrol fonksiyonu ile kameranıza dokunmadan çekim yapın. Bu kullanışlı özellik önemli 5 fonksiyonu sesli söylemenizle aktif hale getirmektedir. Bu komutlar;

Ses ile kontrol fonksiyonunun kullanımdan önce aktif edildiğinden emin olunuz.

Dikey Perspektif

Osmo Action standart yatay pozisyonundan dikey pozisyona geçişi başka perspektiflerden de bakabilmeniz için kolaylıkla yapabilir. Akıllı dokunmatik ekran da arayüzünü cihazın pozisyonuna göre ayarlamaktadır.

Yeniden Oynatmak

Çekimlerden sonra fotoğraflarınıza ve videolarınıza tekrar bakabilmeniz için arka kısımda bulunan ekranda ulaşımı kolay playback fonksiyonu bulunmaktadır. Playback ekranına sağa kaydırarak ulaşabilir; ayrıca aşağıdaki videoya da göz atabilirsiniz.

Yazılım Güncelleme

Eğer bir yazılım güncellemesi varsa, Osmo Action’a akıllı cihazınız ile bağlandığınızda DJI Mimo uygulaması aracılığıyla bir hatırlatıcı görünecektir. Aşağıdaki video yardımıyla cihazınızı kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.