DJI MASTER WHEELS

Klasik Kontrol Yeniden Tasarlandı

DJI Master Wheels kontrolcüsü, kamera hareket
kontrolünde titizlik ve hassaslık arayanlar için
yüksek keskinlik sensörleri, ileri düzey kontrol
algoritması ve son model ürün tasarımıyla
kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Kusursuz Kontrol

Master Wheels ustaca yapılmış hareketleri saptamak ve bu hareketleri bağlantılı gimbal sistemine aktarmak için ultra yüksek çözünürlüklü optik kodlayıcı kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde muhteşem istikrarlı tekrarlar elde edebilirsiniz. Tekerler paslanmaz çelikten üretilmiştir ve son teknoloji ekipmanları klasik kontrol yöntemleriye yönetmeniz için tasarımında ağırlık dengesi göz önünde bulundurulmuştur. Master Wheels’da bulunan her parçanın kesinliği her sinematografın sabit ve doğru operasyonlar düşünülerek CNC makinelerde üretilmiştir.

Kullanımı Kolay

Kullanıcılar daha ergonomik kullanım için iki kontrol modülü arasındaki açıyı ayarlayabilirler.
Bu sezgisel ve interaktif tasarım, kamera kontrolünü her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor.

Her teker kontrol modülü, gimbal yönünü ve hızı, hassaslığı ve titreşim azaltma konrolünü sağlamak için 3 duraklı düğmeye sahiptir.
Ayrıca, ana kontrol konsolunda bulunan birçok tuş seçenekleri ve menüler kullanıcılara ekipman durumunun gösterilmesini ve ayarları hızlı bir şekilde yapmasını sağlamaktadır.

Master Wheels ayrıca modüler tasarıma sahiptir. Bu sayede tekerler ve kontrol modülleri ana kısımdan sökülebilir.
Tekerler ve kontrol modülleri kullanıcılara dar alanlarda daha özgür ve yaratıcı çekimler yapmaları için ayrı ayrı çalışabilir ya da kablo bağlantısıyla da kullanılabilir.

Stabil ve Güvenilir

Çift-bant 24 Ghz ve 5.8 Ghz kablosuz aktarım sistemi maksimum 3 km menzili desteklenmektedir. Kablolu bağlantı seçeneği de mevcuttur ve gecikmeyi 10 milisaniyede korumaktadır.

Uyumluluk ekleyebilmek için radyo aktarım modülü daha güçlü sinyal kalitesi için kolayca cihazdan sökülüp açık alana kurulabilmektedir.

Geniş Kapsamlı Uyumluluk

Alıcı da dahil olmak üzere Master Wheels, Ronin 2, Ronin S ve 3. parti gimballar S-BUS bağlantısı ile uyumludur. Desteklenen cihaz sayısı ilerleyen günlerde artacaktır.

Ana kontrol konsolu, monitörleri monte etmek, video aktarım sistemleri ve diğer özellikler için 1/4-20 ve 3/8-16 kılavuzlarını barındırmaktadır. Kullanıcılar ayrıca monitörleri ya da kablosuz aktarım cihazlarını CAN BUS portu ile şarj edebilmektedir. Master Wheels, tripodlara, arabalara ve diğer cihazlara bağlanabilmesi için Mitchell bağlantısına sahiptir. Bu şekilde kullanıcılar hayallerindeki çekimleri tamamıyla gerçekleştirebilmektedir.

Akıllı Fonksiyonlar

Hareket Kontrolü sinematograflara özel hareketleri ve tekrarları gerekli olduğunda kaydetmelerine olanak tanımaktadır.

Uzun Batarya Ömrü

Master Wheels Ronin 2 ve Inspire 2’de de kullanılan TB50 bataryaları kullanmaktadır. Bu bataryalar 18 saat çalışma süresi ve kendini ısıtma fonksiyonuyla kullanıcılara -20° hava sıcaklığında bile stabil çalışma olanağı tanımaktadır.