Hedefleyin ve Akıllıca Ekim Yapın

Tarım ile alakalı görevler, çevre düzenlemesi ve daha fazla görevler için entegre çok bantlı görüntüleme sistemine ve yüksek hassasiyete sahip drone’un birleşimiyle ortaya çıkan DJI P4 Multispectral ile kesin bilgiler elde edin.

Çok bantlı görüntüleme sistemi

Canlı NDVI görüntü

RTK modülü

TimeSync

Tarım Arazilerini Analiz Edin

Ekinlerinizin Sağlığıyla İlgli Hızlı Bilgiler Alın

P4 Multispectral ekinlerinizin sağlığı ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda kullanıcılara bilgi vermek için bilgi toplama sürecini hızlandırmaktadır. DJI bu platformu uzman olduğu güçlü performans standartlarında, OcuSync sistemi ile 27 dakika uçuş süresi ve 7 kilometreye kadar çıkabilen bağlantı menzili, ortaya çıkarmıştır.

Yeraltındaki Olanakları Keşfedin

Dahili stabilize görüntüleme sisteminin geniş çaplı verileri hızlı bir şekilde toplamasıyla, tarımsal veri toplamak artık eskisinden çok daha basit ve çok daha etkili. 3 eksenli gimbal üzerine kurulu, 2MP global örtücüye, mavi, yeşil, kırmızı, sıcak kenar ve yakın kızılötesi bantlı 1 RGB kamera ve çok bantlı 5 sıralı kameranın topladığı verilere erişin.

Kesin Sonuçlar İçin Entegre Spektral Gün Işığı Sensörü

Drone’un üst kısmında bulunan entegre spektral gün ışığı sensörü, günün değişen saatlerinde toplanan verilerin kesinliğini ve sürekliliğini maksimize etmek için güneş ışımasını kaydeder. Toplanan bilgiler son işlemler ile kombine edildiğinde en doğru NDVI sonuçlarını elde edersiniz.

Anlamlı Bilgiler Kullanımınıza Hazır

RGB ve NDVI Görüntüleri İnceleyin

Daha fazlasını bilmek isteyenler için sadece havadan çekilen normal görüntüler yeterli olmamaktadır. “Normalize edilmiş farklı bitki örtüsü bilgisi(NDVI)” ile canlı RGB görünümü arasında değişimler yaparak öncelikle ilgi gösterilmesi gereken alanı görüntüleyin ve hızlı bir şekilde aksiyona geçin.

Santimetre Seviyesinde Kesinlik

Santimetre seviyesinde kesin ölçümler için DJI’ın görüntülerdeki verileri hassas bir şekilde pozisyonlamasını sağlayan TimeSync sistemine sahip 6 kamerası ile gerçek zamanlı veriler elde edin. TimeSync sistemi her fotoğrafın en doğru ana veriyi kullandığından emin olmak için veriyi CMOS merkezine pozisyonlar, uçuş kontrolcüsünü, RGB ve NB kameraları ve RTK modülünü sürekli olarak hizalar. Tüm kameralar dairesel ve teğetsel lens bozulmaları ölçüldüğünde sürekli olarak sert kalibrasyon süreci geçirmektedir. Toplanmış bozulma parametreleri her görüntünün ana verisine kaydedilir ve her kullanıcının benzersiz olarak post-prodüksiyon aşamasında ayarlamalar yapabilmelerine olanak tanır.

D-RTK 2 Mobil İstasyon ve NTRIP Uyumluluğu

RTK pozisyonlamasının hassasiyetini internet bağlantısı olmadan P4 Multispectral’i D-RTK 2 Yüksek Hassasiyet GNSS Mobil İstasyonu ve NTRIP 2 ile arttırın ya da uydu gözlemleme verilerini PPK için saklayın.

Uçuşunuzu Planlayın

Uçuş planlaması yapın, otomatikleştirilmiş görevleri gerçekleştirin ve DJI’ın IOS platformundaki lider uçuş planlama programı olan GS PRO’da uçuş verilerinizi yönetin.

Verileri Kaydedin

P4 Multispectral ile geniş arazilerin çok bantlı görüntülerini çekin ve problemli bölgeler hakkında bilgiler elde edin.

Verileri Analiz Edin

Ekinlerinizin sağlığı üzerine aradığınız sonuçları elde etmek için elde edilen verilere kolay bir şekilde erişmek ve incelemek amacıyla ekine özgü parametreleri ve ölçüleri uygulayın.

Veri Üzerine Hareket Edin

Kesin drone verileri üzerine müdahale gerektiren alanlara hedeflenen yöntemleri uygulayın.

Uygulamalar

Kesin Tarımcılık

Tüm büyüme sezonlarında çok bantlı görüntüleme tarım uzmanları için gözle görülemeyen bilgileri elde etmelerinde elektromanyetik spektrum ile oldukça yardımcı olabilir. NDRE ve NDVI gibi ard arda gelen bitkisel bilgilere erişim şansına sahip olan çiftçiler ekinlerine zamanında ve etkili bir şekilde müdahale eder, giderlerini düşürebilir, kaynak tasarrufu sağlar ve kazançlarını arttırırlar.

Çevresel Görüntüleme ve Denetleme

DJI P4 Multispectral ile orman sağlığı, biyokütle ölçümü, kıyı şeridi haritaları görüntüleme ya da ekosistemi ve habitatın korunmasında kıyıdaki bitkilerin yönetimi gibi önemli konularda çok bantlı görüntüleme yapabilmesi sayesinde rutin incelemeler ve ekinlerin bakımları daha etkili ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Hedeflenen alanlarda etkili çözümler üretin.