Görsel Zeka. Arttırılmış Doğrusallık.

En doğrusal ve düşük irtifa haritalandırma çözümü olan DJI Phantom 4 RTK (P4 RTK) ile haritalandırma ve veri toplama görevlerinizi bir üst seviyeye taşıyın.

İleri Düzey Haritalandırma

DJI drone teknolojisi üzerinde tepeden tırnağa yeni bir çalışma yaparak drone endüstrisinin yeni standardını belirlemek için yola çıktı. Bunun sonucunda kullanıcılara Phantom 4 RTK modelini sunarak santimetre seviyesinde doğrusal veriler sağlayan bir drone modeli sundu.

1cm+1ppm

RTK Yatay Pozisyonlama Doğrusallığı

1.5cm+1ppm

RTK Dikey Pozisyonlama Doğrusallığı

5cm

Fotogrametrik Modellerin
Tam Yatay Doğrusallığı

Santimetre Seviyesinde Pozisyonlama Sistemi

Yeni RTK modülü direkt olarak drona entegre edilmiştir. Bu sayede görüntü metadatasının tam doğrulukta olması için santimetre seviyesinde pozisyonlama verisi sağlanmıştır. Hassas veri toplanması ve uçuş güvenliği için ek olarak P4 RTK, DJI Cloud PPK hizmetinin sunduğu Post Processed Kinematics(PPK)’da kullanılması için uydu gözlem verilerini de depolamaktadır. Dronun her göreve başarılı bir şekilde uyum sağlaması için pozisyonlama sistemi D-RTK 2 yüksek hassas GNSS Mobil İstasyona ya da NTRIP(Network Transport of RTCM via Internet Protocol)’ye 4G alıcı ya da WiFi noktası ile bağlanabilmektedir.

TimeSync ile Doğrusal Veriler Toplayın

DJI P4 RTK’nın pozisyonlama modülünden tam olarak faydalanmak için yeni TimeSync sistemi uçuş kontrolcüsünü, kamera ve RTK modülünü sürekli olarak ayarlaması için yaratılmıştır. Ek olarak TimeSync her fotoğrafın en doğrusal metadatayı kullandığından emin olur ve pozisyonlama verisini lensin optik merkezine sabitler. Bu sayede fotogrametrik metotların sonuçlarını optimize ederek görüntünün santimetre seviyesinde pozisyonlama verisine sahip olmasını sağlar.

Hassas Görüntüleme Sistemi

1 inçlik 20 megapiksel CMOS sensör ile en iyi görüntü verisini elde edin. Mekanik örtücü, haritalandırma görevlerini ya da normal veri girdilerini drone hareket halinde görüntü alırken örtücü blurlanması olmadan zahmetsizce gerçekleştirir. Yüksek çözünürlüğe bağlı olarak P4 RTK zemin örnek uzaklığını 100m irtifadan 2.74cm olarak alabilmektedir. Tüm P4 RTK’ların aynı doğrusallıkta olması için her kamera lensi titiz kalibrasyon süreçlerinden geçmektedir kullanıcılara çekimler sonrası görüntüleri özelleştirme imkanı da sunulmaktadır.

Müfettişler & Araştırmacılar İçin Üretildi

Geniş kontol seçenekleri ve hayranlık uyandıran teknolojiler sunan Phantom 4 RTK
her zamankinden daha fazla etkili çalışma özelliği ile bilimsel araştırma seviyesinde sonuçlar sunması için tasarlandı.

Amaca Yönelik Uygulama

Yeni DJI GS RTK uygulaması ve dahili ekrana sahip uzaktan kumanda kullanıcılara araştırmalarında ve diğer veri toplama senaryolarında oldukça kolay kontrol yöntemleri sunmaktadır. GS RTK uygulaması pilotların Phantom’larını Photogrammetry (2D ve 3D), Waypoint Flight, Terrain Awareness, Block Segmentation ve daha fazla planlama modları ile akıllıca kontrol edebilmelerini sağlar. Kullanıcılar ayrıca KML/KMZ dosyaları ile çalışma alanlarını görevlerine göre optimize edebilirler. Dahili ekranı sayesinde pilotlar ultra parlak 5.5 inç HD görüntü ile görevlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

3. Parti Uygulamalara Erişin

Deneyimli pilotlar DJI dronelarında üçüncü parti uygulamaları kullanarak SDK uzaktan kumandaya sahip P4 RTK’larını kolaylıkla kullanabilmektedir. Phantom 4 RTK’dan maksimum verimi almak isteyen kullanıcılar dronelarını Android ya da iOS cihazlarına bağlayarak DJI Mobile SDK uyumlu programları kullanabilmektedir.

OcuSync Aktarım Sistemi

Geniş alanlarda haritalandırma işlemine katkı sağlayacak 7km’ye varan menzile sahip, stabil ve güvenilir HD görüntü ve video aktarımının tadını çıkarın*.

*Engelsiz, sinyal müdahalesinin olmadığı ve FCC uygun olduğunda geçerlidir. Maksimum uçuş menzili özelliği radyo bağlantı gücü ve esnekliğine bağlı olarak değişebilir. Her zaman dronunuzun uçuş sırasında görüş alanınızda olduğundan emin olunuz.

D-RTK 2 Mobil İstasyon İle Uyumlu

Gerçek zamanlı türevsel veri ve doğrusal inceleme çözümleri sağlayan ya da RTK cihazı olarak kullanırken doğrusal yer kordinatlarını sunan D-RTK 2 Mobil İstasyon ile P4 RTK’nızı güçlendirin. Mobil İstasyon’un dayanıklı tasarımı ve OcuSync aktarım sistemi her durumda santimetre seviyesi doğruluğunda veriler elde etmenizi sağlar.

Haritalandırmaya Bugün Başlayın

Dahili uçuş planlama uygulaması(GS RTK) ve kolaylıkla RTK verisi toplayabilen(RTK Network ya da D-RTK 2 Mobil İstasyon) pilotlara her araştırmada, haritalandırmada ya da incelemede en iyi çözümü başarılı bir şekilde sunmaktadır.