Gelecek Şekilleniyor

Tekil olarak sinema çekimleri ile ilgilenen kullanıcılara daha fazla esneklik ve koordine çekimlerde daha fazla imkan sağlamak için DJI Ronin 4D’ye ulaşabildiğimiz en son teknolojiler entegre edildi ve sonucunda teknoloji harikası bir sinema çekim çözümüne ulaşıldı.

Video

SSS

DJI R4D

Entegre Tasarım

DJI Ronin 4D tamamen yeni bir tasarım ile geliyor. Yapımında karbon fiber ve alüminyum magnezyum kullanılan güçlü gövdesi ile görüntüleme, stabilizasyon ve odaklama sistemleri, kablosuz aktarım ve kontrol özelliklerini entegre ediyor. Bu sayede zaman kaybettiren kurulum aşamasını hızlıca geçerek çekim yapmaya başlayabilirsiniz.

ShotGuides

3 Eksenli Stabilizasyon

ActiveTrack 4.0

Dahili Uzatma

Portatif & Katlanabilir

Manyetik Tasarım

Entegre Tasarım

DJI Ronin 4D tamamen yeni bir tasarım ile geliyor. Yapımında karbon fiber ve alüminyum magnezyum kullanılan güçlü gövdesi ile görüntüleme, stabilizasyon ve odaklama sistemleri, kablosuz aktarım ve kontrol özelliklerini entegre ediyor. Bu sayede zaman kaybettiren kurulum aşamasını hızlıca geçerek çekim yapmaya başlayabilirsiniz.

Profesyoneller İçin Tasarlandı

Sinematik Görüntüleme Sistemi

Ronin 4D, DJI’ın en iyi full-frame kamerası olan Zenmuse X9’u kullanmaktadır. Ek olarak DJI’ın en son çıkardığı görüntü işleme sistemi olan CineCore 3.0’ı kullanmaktadır. Bu sistem DJI’ın özel çipini kullanarak ileri seviye işlemci mimarisi sağlıyor ve kompakt yapılarda yüksek performanslı işlem gücü sunuyor. CineCore 3.0 ise Ronin 4D’nin Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ ve H.264 kodlamalı video çekimi yapabilmesini sağlıyor. Ek olarak 8K/75 fps’ye ve 4K/120fps’ye kadar video kaydını destekleyerek kullanıcılara profesyonel seviyede çekimler için çoklu seçenekler sunuyor.

X9-8K

8K/75fps

Kayıt Özelliği

14+ Duraklı

Dinamik Menzil

800/4000

Doğal ISO

X9-6K

6K/60fps 4K/120fps

Kayıt Özelliği

14+ Duraklı

Dinamik Menzil

800/5000

Doğal ISO

Çözünürlük

DCI 8K (8192×4320)/60fps video özelliği zengin bitki örtüsünden etkileyici mimarilere ya da saç tellerine kadar her detayı mükemmel bir kalitede kayıtlarınızda barındırır. 4K video çıkışı arayan kullanıcılar için 8K çekim kalitesi daha fazla yaratıcı çözümler sunarak film yapımcıların post prodüksiyon aşamasında kesme, videoyu stabil hale getirme ya da yeniden kompozisyon ayarlama gibi konularda daha esnek çalışmalarını sağlar.

Yüksek ISO

Zenmuse X9 çift doğal ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000) destekleyerek loş mum ışıklı ortamlarda ya da gece şehir veya kumsal gibi ortamlarda minimum gürültü seviyesi ile en iyi detayları barındıran görüntüler sunuyor.

14+ duraklı dinamik menzil ile Zenmuse X9 direkt güneş ışığının geldiği ve arkadan gelen ışıklı ortamlar gibi karmaşık ışık durumlarında dahi gölgeler ve parlak alanlar arasında doğal geçişler sunar. Bu zorlu sahnelerin çekiminde artık daha kolay ve özgüvenli bir şekilde çalışmak mümkün.

Renk Bilimi

DJI Cinema Color System (DCCS) ve güçlü işlem gücü sağlayan CineCore 3.0 ile Zenmuse X9 doğru renkleri koruyarak sinematik görüntüler sunuyor. Ayrıca ACES çalışma prensibini destekleyerek diğer sinema kameraların renk tonlarına da zahmetsiz bir şekilde uyumludur.

Dahili 9 Duraklı ND Filtreler

X9, 9 duraklı dahili yüksek kaliteli ND filtrelere sahiptir ve dahili motorize sistemi sayesinde kolay ve hızlı şekilde geçişler yapabilmektedir. Bu filtreler ayrıca Ronin 4D’nin renk bilimine uygun olmasını ve daha da iyileştirmesini sağlamaktadır.

DL Lensler

X9’un standart DL bağlantısı 3 adet kompakt full-frame ana lensleri desteklemektedir. Bu bağlantı yuvaları hafif karbon fiberden üretilmiştir ve bu sayede her lens sadece 180g ağırlıktadır. Gelecekte daha fazla DJI lensi erişilebilir olacaktır.

Değiştirilebilir Bağlantılar

X9, DJI’ın kendi özel lens bağlantıları dışında Leica M gibi 3. parti lens bağlantılarını da desteklemektedir. Ultra geniş f/0.95 geniş diyafram, elektronik zoom, macro ve anamorfik lensler gibi geleneksel sinema kamera uyumlu özellikleri X9’da destekleyerek esnek lens seçenekleri sunar.

Kablosuz Kontrol

Manuel ya da otofokuslu lensler kullanın, X9 uygun modüller ile kullanıldığında kablosuz lens kontrolü ve hatta otomatik odaklanma özelliği sağlayabilmektedir.

Her Ortamda Stabil

4 Eksenli Stabilizasyon Teknolojisi

Gelecek Şekilleniyor