Herhangi bir şeyi almak ya da almamak konusunda günlük yaşantımızda sık sık ikileme düşeriz. Hatta bazen bu durum bizi satın alınacak ürünün gerçekten ihtiyacı karşılayacak mı düşüncesi ile içinden çıkılmaz noktalara da sürükleyebilmektedir. Bu nedenle drone satın alımlarında aklınızdaki bazı soru işaretlerini giderecek 8 mükemmel nedeni anlatıyoruz.

Eşsiz Görsel Perspektif

Evinizi her gün yakından görüyorsunuz fakat, gökyüzünden nasıl göründüğünü görmüş müydünüz? Muhtemelen hayır ve bu durum drone almak için büyük bir nedenler listesinin ilk maddesi olabilir. Cihazınız ile aslında her gün gördüğünüz çevreyi adeta yeni bir yeri keşfediyor hissine kapılabilirsiniz. Bu konuda eşsiz görsel perspektife sahip drone pilotları, gündelik yaşantıda insanların dikkatini çekmeyen şeylere yeni boyutlar kazandırarak nefes kesen, parlak çekimlere imza atabilmektedir. Bu konuda Phantom 4 Pro tavsiye edilen, yaygın olarak kullanılan ve aşağıdaki fotoğrafın çekiminde kullanılan kamera drone modellerindendir.

Hassas Video Çekimi

DJI dronları video çekimleri için yüksek performanslı gimbal teknolojisi ile benzersiz hassasiyet sunmaktadır. Gimballar DJI’ın İHA’larını fim yapımcıları ve V-loggerlar için ilk seçenek haline getirmiştir. Ayrıca sadece profesyoneller için değil; dronelar tatillerde ya da bulundukları herhangi bir yerde anılarını ölümsüzleştirmek için de kullanılmaktadır. Bu nedenle taşınabilirlik ve performans bakımından tercih edebileceğiniz drone modellerinin başında Mavic Air gelmektedir.

Eğlencelidir

Dronunuzu Sport Modu’na alıp uçuş yapmak ve gökyüzünde bir kuş gibi dolaşmak çoğu insan için oldukça heyecanlı ve eğlenceli bir deneyimdir. İnsanlığın en eski arzularından birisi olan uçmak, yaşadığımız gezegeni bir kuşun gözünden görmek DJI Goggles ile mümkün. Adrenalin, hız tutkunları ve rekabet etmeyi seven insanlar için FPV (First Person View) dünyasına katılarak drone yarışları yapmak oldukça ilgi çekmektedir.

Para Kazanın

Hobi olarak yaptığınız aktivitenin para kazandırması her zaman olabilen bir şey değildir fakat dronelar fotoğrafçılık, film yapımı, haritalandırma, 3D modelleme, tarım, reklamcılık, emlak, yapı denetimi ve diğer sektörlerde fırsatlar yaratmaktadır ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Teknolojik gelişmelerle bağlantılı olarak droneların kullanıldığı sektör sayısında da artışlar görülmektedir. Sonuç olarak, drone alıp almama konusunda yaşadığınız ikilemi bu başlık altında giderebilirsiniz.

Yeni Bir Topluluğa Katılın

Drone dünyasının pilot adaylarından uzman pilotlara, tutkulu, yardımsever ve sahip oldukları bilgi ve deneyimleri başkalarıyla da paylaşmayı seven kişilerden oluşan bir topluluğu vardır. İnternet ortamında oldukça fazla sayıda bulunan topluluk sayfalarında insanlar dronelar, fotoğrafçılık, video çekimi, uçuş önerileri hakkında bilgiler paylaşarak birbirlerini geliştirmektedirler. Buna ek olarak, evinizden ayrılmadan bu sayfalarda drone ve yedek parça alım-satımı yapabilirsiniz.

Eğitim Amacıyla Kullanmak

Dronelar öğretmenlere, öğrencilerine dikkat çekici ve aynı zamanda eğitici içerikler hazırlamasına yardımcı olmakta ve droneları eğitim amacıyla kullanan ülke sayıları da gün geçtikçe artmaktadır. Dahası öğrenciler de proje çalışmalarında drone kullanarak bilgi edinirken aynı zamanda da eğlenmektedir. Son olarak, dronelar çocukları dijitalleşen geleceğe hazırlamakta önemli rol oynamaktadır.

Sosyal Medyada Fark Yaratın

Kabul etmek gerekirse sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar artık ilgi çekici değil aksine tekdüze hale gelmiştir. Bunun nedeni artık aynı içerikte aynı fotoğraf tekniklerinin kullanılması ve kullanıcıların farklı mecralarda aynı tarzdaki fotoğraflarla karşılaşmasıdır. Bu nedenle sizler de sosyal medyada görsel paylaştığınızda eskisi kadar etkileşim almanız oldukça zorlaşmıştır. Hava fotoğrafçılığı ve videografisi konusunda bizlere yardımcı olan dronelar sayesinde çektiğiniz görüntülerin sosyal medyada diğer paylaşımlara göre çok farklı ve ilgi çekici olacağından emin olabilirsiniz.

Sosyalleşin

Drone sahibi olmak sizi evinizden çıkararak değişik yerleri keşfetmenize ve buna bağlı olarak da sosyalleşmenize yardımcı olacaktır. Uçuş yaparken diğer insanların ilgisi sizin üzerinizde olacak ve dronunuz hakkında sizlere sorular soracaklardır.

Dronelar artık gelecekten gelen bir alet değil; günümüz teknolojisi haline gelmiştir ve bunu kabul etmemiz önemlidir. Umarız yazımız sizi etkilemiş ve aklınızda bulunan soru işaretlerini gidermenize yardımcı olmuştur.