Upside Down, Inception ya da Doctor Strange filmlerindeki gibi sürreal dünyalar görmek etkileyici olabiliyor. Gerçeği çarpıtmak ya da ters dünyalar yaratmak gibi havalı görsel efektler, gişe rekorları kıran filmlerin yapı taşlarındandır. Daha önce hiç kendi akıl almaz dünyanızı yaratmayı düşünmüş müydünüz? Artık, bunu başarmanız için post-prodüksiyon ustası olmanıza gerek yok. Dronunuz ile çektiğiniz görüntülerle çevrenizdekileri etkileyen akıl almaz videolar yaratabilirsiniz.

İlk olarak, uçuş yapmak için doğru ve temiz alanı bulmalısınız. Kalkış yaptıktan sonra, uçuş yapacağınız alanı kontrol ederek çarpacağınız herhangi bir şey olmadığından emin olun. Çekim esnasında kameranızı eğmeniz önerilmemektedir. Eğer yaratmak istediğiniz dünyanın kendi içerisinde düzensizce katlanmasını istemiyorsanız; uçuş yaptığınız irtifayı koruyun. Ani ve istenmeyen hareketlerden kaçınmak için kontrol çubuklarını hassas ve nazik bir şekilde kullanın.

Bu sürecin daha kolay olmasını ister miyidiniz? Sabit ve hassas görüntüler elde etmek için Waypoints, Point of Interest ve TapFly gibi akıllı uçuş modlarından yardım alabilirsiniz.

Video çekimi bittikten sonra, çektiğiniz görüntülere ayna efektini uygulamak için post-prodüksiyon kısmına geçin. Bu işlemleri yapmak için bilgisayar grafik ustası olmanıza gerek yok. Sadece aşağıda bulunan 5 kolay adımı Adobe Premiere programını kullanarak uygulayın.

Adım 1

Çektiğiniz görüntüyü “Import” seçeneğini kullanarak programa getirin.

Adım 2

Effects > Video Effects > Distort seçeneklerini izleyin ve uygulayın.

Adım 3

Distort menüsü altında “Mirror” seçeneğini bulun ve bu seçeneği video düzenleme paneline sürükleyin.

Adım 4

Effect Control seçeneğini tıklayın. Bu seçenek altında Reflection Center ve Reflection Angle’ı bulun. Reflection Angle seçeneğini -90 derece yapın. Ardından, iki dünya arasındaki boşluğu ayarlamak için Reflection Center seçeneğindeki değerleri istediğiniz şekilde değiştirin.

Adım 5

File > Export > Media seçeneklerini izleyin.

Artık, filmlerde gördüğünüz nefes kesici dünyaları yaratmak parmaklarınızın ucunda. Çektiğiniz ya da yarattığınız dünyayı bizimle sosyal medya hesaplarımızdan paylaşabilirsiniz.