INSPIRE 2

HAYAL GÜCÜNÜZÜN ÖTESİNDE

Inspire 1 devrimdi. Film yapımları için HD video aktarım sistemi, 360° dönebilen gimbal ve 4K çözünürlüklü kamera ayrıca bunların yanında kolay uygulama kontrolü gibi özellikleri barındıran ilk drondu. Zenmuse X5 ve X5R kameralarının da eklenmesiyle Inspire, yapımcılar için önemli bir araç haline geldi.

Inspire 2 modeli de Inspire’dan iyi olan tüm özelliklerini alarak daha da geliştirildi. Zenmuse X7 kullanıldığında CinemaDNG/RAW kullanırken 6K, Apple ProRes kullanıldığında da 5.2K çözünürlüklerine kadar çıkabilen çekimler yapabilmek için görüntü işleme sistemi CineCore 2.0, CineCore 2.1’e yükseltildi. 0’dan 80 km hıza 5 saniyede ulaşırken, maksimum hızı 94 km, maksimum iniş hızı da 9m/s olması bu boyutlardaki drone modelleri arasında daha önce görülmemiştir. Çift batarya sistemi uçuş süresini 27 dakikaya çıkararıken (Zenmuse X4S ile), ısıtma teknolojisi ile düşük sıcaklık şartlarında rahatlıkla uçuş yapabilmenize olanak tanır.

FlightAutonomy sistemi Inspire 2 için revize edilmiş ve yükseltilmiştir. Bu şekilde iki yönlü engel tanıma özelliği geliştirilmiş ve sensör fazlalıkları giderilmiştir. Yükseltilmiş zeka sayesinde birçok akıllı uçuş moduna uyumlu hale getirilerek, Spotlight Pro gibi, tekil pilotların bile karmaşık ve dramatik çekimler yapmasına olanak tanınmıştır. Drone pilotları ve kamera operatörlerinin birlikte daha iyi işler çıkarması için video aktarım sistemi çift sinyal frekansı ve kanallarını desteklemekle beraber; yerleşik kamera ve ana kameradan eş zamanlı olarak yayın yapılabilmesini sağlamaktadır.

Yükleniyor…

VERİMLİ ÇALIŞMA DÜZENİ

SPOTLIGHT PRO MODU

Spotlight Pro modu tek bir pilotun bile karmaşık ve dramatik bir şekilde açılar yakalayabilmesini sağlayan çok güçlü bir akıllı takip modudur. Uçuş sırasınca görsel takip algoritmalarını kullanarak objeye tam anlamıyla kilitli bir şekilde hedefi takip edebilmenizi sağlar. Eğer gimbal dönüş açısının limitlerine ulaşırsa drone otomatik olarak açısını değişerek hedef objenin kadrajdan çıkmamasına yardımcı olur.

Spotlight Pro iki farklı moda sahiptir. Quick Mode (Hızlı Mod) ve Composition Mode ( Komposizyon Mod). Hızlı modda takip edilecek olan hedef objeyi işaretleyerek takibe başlanır, kompozisyon modunda hedef obje hem seçilir, hemde takip pozisyonu ayarlanabilir. Spotlight Pro Tap Fly ( Dokun Uç), Waypoint (Uçuş Noktaları), ve Point of Interest ( orta nokta takibi ) modlarındada kullanılabilir.

AKILLI UÇUŞ MODLARI

Spotlight Pro’ya ek olarak, diğer akıllı uçuş ve çekim modları da bulunmaktadır. Engel tanıma sistemi Point of Interest ve Waypoint modlarında, karmaşık çekimleri daha kolay hale getirmek için optimize edilmiştir. Fotoğraf çekimlerini daha kolay hale getirmek için de QuickSpin, TapFly ve ActiveTrack modları da bulunmaktadır.

Dokun ve Uç

2 yönlü FPV kamera anlık pozisyon takibini asıl video kamerasının görselinden ayırır ve Inspire 2 ye daha etkili bir kullanım sağlar. FPV kameranın bulunduğu ekranda Dokun ve Uç modunda istenilen yöne doğru ekrana dokunarak asıl video kamerayı serbest bir şekilde istediğiniz açıları yakalayarak çekim yapabilirsiniz.

Aktif Takip

Aktif takip modunda inspire 2 hedef objesinin ne olduğunu algılayabilir. Örneğin; İnsan dan bisiklete, bisikletten arabaya, arabadan bir deniz aracına kadar. Takip profilleri bu algılamaya göre değiştirilerek daha etkili bir takip yapılmasına yardımcı olur.

AKILLI EVE GERİ DÖNÜŞ SİSTEMİ

Ön ve aşağı engel tanıma sensörleri inpire 2 ye gerçek zamanlı harita bilgisini kullanarak engellere karşı kendi rotasını belirlemesine yardımcı olur. Eğer görüntü aktarım sinyali koparsa ve akıllı eve geri dönüş özelliği açıksa, Inspire 2 kendi orijinal rotasına göre eve dönüş sağlayabilir. Eve geri dönüş sırasında Inspire 2 herzaman birincil kamerasını kullanarak 200 Metre geriden engelleri tanıyarak kendi orijinal rotasyonunu en güvenli hale getirebilmektedir.

VİDEO AKTARMA SİSTEMİ

DJI Lightbridge teknolojisinin son güncellemesiyle, video aktarımını 7km uzaklığa kadar 1080p/720p kalitesinde yapabilmektedir. Ayni zamanda bu uzaklıkta, FPV kamerası da aktif görüntü aktarımı sağlamaktadır. Kullanıcılar 2.4ghz ve 5.8ghz frekansları arasında kolayca geçiş sağlayarak en verimli kullanımı yakalayabilirler.

GÜÇLÜ UÇUŞ PERFORMANSI

GELİŞTİRİLMİŞ GÜVENİRLİK

Inspire 2 ikili IMU sensör ve barometrelere sahip. Bu IMU sensör ve barometreler sayesinde sistem güvenli bir şekilde çalışabilmektedir.

Yeni engel tanıma sistemi Inspire 2 ye engelleri uzaktan tanımlayarak olası kazaların önüne geçiyor.

Çift batarya sistemi, uçuş sırasında herhangi bir bataryada oluşabilecek sorun sonucu tek batarya ile uçuşu devam ettirip güvenli bir şekilde iniş yapılmasına yardımcı olmaktadır.

OPSİYONEL AKSESUARLAR

DJI’ın güçlü aksesuar serileri etkili bir şekilde çalışmanıza ve yapımcıların yaratıcı fırsatlar yakalamasına olanak tanır.

DJI CINESSD İstasyonu

DJI CINESSD istasyonu etikili veri transferi için bilgisayarınızın anakartına bağlanabilir.

DJI CINESSD

DJI CINESSD, NVMe cihaz arayüz ayarlarıyla PCI Express portlarını ve FAT32/exFAT dosya formatlarını destekler. 120GB, 240GB ve 480GB hafızaya sahiptir. 240GB ya da 480GB CINESSD kullanırken Inspire 2 çekimlerinizi 4.2 Gbps hızında yazabiliyor ve yapımcıların ihtiyacını karşılayacak seviyede disk alanı sunuyor.

Inspire 2'nin RAW & Apple ProRes için Aktivasyon Anahtarı

Inspire 2’nin RAW & Apple ProRes için olan aktivasyon anahtarı CineCore 2.0’ın CinemaDNG ve Apple ProRes ile kayıt almasını sağlıyor.