Mavic 2 Pro, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde piyasaya sunuldu. Mavic Pro ve Phantom 4 Pro modellerinin kombinasyonu olan 2 serisi dünyanın en iyi drone modelleri arasında hızlıca yerini aldı. Peki bu serinin büyük bir etki yaratmasının nedeni nedir? Öncelikle, kompakt boyutu, görüntü kalitesi, uçuş süresi ve yenilikçi tasarımı, drone endüstrisinin geldiği noktayı kullanıcılara bir kez daha gösterdi. Ardından, profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği Phantom 4 Pro modelinde bulunan 1 inçlik sensör Mavic 2 Pro modeline de getirildi. Phantom modelleri her zaman profesyonellere hitap etse de taşıması düşünüldüğü gibi kolay değildi. Ancak, Mavic 2 Pro ile bu sorunun da üstesinden gelindi.

Kutu İçeriği

Mavic 2 Pro, uçuşa hemen başlamanız için gereken tüm ekipmanlar ile birlikte geliyor. Kutu içeriğinden ayrı olarak ihtiyacınız olan en önemli ekipman ise akıllı telefon ya da tablet olacaktır. Daha detaylı içerik için diğer yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kutuyu açtığınıza karşınıza çıkacaklar ise;

  • 1 adet DJI Mavic 2 Pro
  • 1 adet uzaktan kumanda
  • 1 adet batarya
  • 6 adet pervane
  • 1 adet şarj cihazı
  • 1 adet USB-C kablosu
  • Uzaktan kumanda ile Android ya da iOS cihazlarınızın bağlantısını kuracak kablolar
  • Kullanma kılavuzu ve hızlı başlangıç kılavuzu.

Kamera Sensörü

Konu görüntü kalitesine, düşük ışıklı ortam performansına ya da ayarlanabilir diyaframa geldiğinde 1 inçlik sensör yaratıcılara oldukça fazla yardımcı oluyor. Bu sayede çekimlerinizde daha fazla ışık yakalayabiliyor; dinamik menzilinizi artırabiliyor ve daha kaliteli, daha büyük boyutlu görseller elde ediyorsunuz. Ayrıca DJI, İsveçli kamera markası olan Hasselblad ile ortaklık yaparak, kamera modellerinden bir tanesini Mavic 2 Pro modelinde kullandı. Daha önce Mavic Pro ve Air modelleriyle çekim yapma şansını yakaladıysanız; Mavic 2 Pro’nun görüntü kalitesinin farkına kesinlikle varacaksınız. Ek olarak, 28mm’lik lens, Mavic Pro’nun 26mm’lik lensi ile karşılaştırıldığında oldukça iyi bir perspektif sunmaktadır.

Boyut

Tüm yeni teknolojileri ve kamera geliştirmesini göz önüne aldığımızda DJI’ın, 2 serisinin boyutunu Mavic Pro modeli boyutunda tutabilmesi büyük bir başarıdır. Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi Mavic 2 Pro ve Mavic Pro modelleri hemen hemen aynı boyutlardadır. Bu başarıyı yakalamak için mühendislerin yapmış oldukları denemeler ve hata düzeltmeleri de, sektörün teknolojik anlamda gösterdiği gelişimi anlatmaktadır. Boyutlarının aynı olmasının aksine Mavic Pro 734g iken; Mavic 2 Pro 907g ağırlığındadır. Ayrıca batarya süresi 31 dakikaya çıkarılmıştır.

Yeni Özellikler

Mavic 2 Pro yeni Omnidirectional engel algılama sistemine sahiptir. Dronun sağ ve sol kısmında bulunan sensörler sadecec Tripod ve ActiveTrack modlarında çalışırken, diğer sensörler tam zamanlı olarak çalışır ve istenmeyen durumlardan sizi ve dronunuzu korur. Phantom 4 Pro modelinde kullanılan sensörlere bu modelde de yer verilmiştir. Yukarı yönlü hareketlerde ve dar alanlarda yapılacak uçuşlarda kullanıcılara yardımcı olabilmek için yukarı ve aşağı yönlü sensörler de eklenmiştir.

Mavic 2 ayrıca, pilotlara 8km menzilli Full-HD görüntü aktarımı sünmak için son sürüm OcuSync 2.0 kullanmaktadır. Daha hızlı uçuş yapmak isteyenler için S(Sport Modu) ya da aşırı derecede yavaş uçuş yapmak isteyenler için T(Tripod Modu) mevcuttur.

ActiveTrack 2.0 artık uçuş güzergahı tahmininde bulunabiliyor. Bunun anlamı, güncellenmiş 3D haritalandırma sistemi, ActiveTrack kullanımı sırasında hedef kaybı riskini azaltmaktadır.

Akıllı Modlar

DJI, Mavic 2 ile kullanıcılara Hyperlapse ve Point of Interest Vision adında iki çekim modunu tanıttı. Bu iki çekim modu hikayelerinize kesinlikle yeni bir hava ve boyut kazandıracaktır. Hyperlapse, yeni nesil hızlandırılmış çeki modudur. DJI GO 4 uygulamasını kullanarak tek dokunuşla özgün uçuş şekillerinde müthiş hızlandırılmış hava çekimleri yapabilirsiniz.

DJI, Mavic 2 ile kullanıcılara Hyperlapse ve Point of Interest Vision adında iki çekim modunu tanıttı. Bu iki çekim modu hikayelerinize kesinlikle yeni bir hava ve boyut kazandıracaktır. Hyperlapse, yeni nesil hızlandırılmış çeki modudur. DJI GO 4 uygulamasını kullanarak tek dokunuşla özgün uçuş şekillerinde müthiş hızlandırılmış hava çekimleri yapabilirsiniz. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak başarılı uçuşlar ve çekimler dileriz.

Mavic 2 Satın Al