Uzun zamandır beklenen DJI Mavic Air sonunda duyuruldu ve tahmin edeceğiniz gibi ikonik katlanabilir drone modeli olan Mavic Pro’dan daha hafif ve küçük. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak bu yazımızda DJI’ın yeni drone modeli olan Mavic Air‘i inceliyoruz.

Kutu İçeriği

Kutuyu açtığınızda birisinde kontol çubukları olmayan bir kumanda; taşıma çantasında da Mavic Air’in olduğu iki adet siyah kutu göreceksiniz.

Bunların yanında hızlı başlangıç kılavuzu, sorumluluk reddi ve güvenlik kılavuzu, akıllı uçuş batarya kılavuzu ve pervane koruma kullanma kılavuzu da vardır.

Görünüm

Stil ve Geometrik Zerafet

Katlı olsun ya da olmasın Mavic Air’e dokunduğunuzda eşsiz stiline ve hissiyatına hayranlık uyandıracak.

Boyut

Görüldüğü üzere drone katlandığında akıllı telefon kadar uzun ve geniş ayrıca Mavic Pro Platinum’un boyutunun yarısı kadar ve %41 daha hafiftir. DJI dronelarının arasındaki en küçük drone olma özelliğine sahiptir. Katlayıp çantasına koyduğunuzda kapladığı alanı gözlük kabı, gürültü engelleyici kulaklık ya da akıllı tablet gibi günlük hayatınızda kullandığınız eşyalarla karşılaştırabilir, farkı siz de görebilirsiniz.

Mavic Air vs iPhone 7 Plus

Kamera

Mavic Air, cebinizdeki en yaratıcı cihaz olmaya aday ve bu, güçlü çekim özellğinden kaynaklanıyor. Kamera 24mm f2.8 lense 1/2.3 inch CMOS sensöre sahip. 12MP kalitede görüntü çekebilmesinin yanında 3 eksenli sabit 4K 30fps kalitede video kaydedebiliyor.

Yeni Tasarlanmış 3 Eksenli Gimbal

Mavic Air 3 eksenli gimbal özelliğiyle muhteşem sabit görüntüler çekebilen en küçük drondur. Kullanılan yeni tasarım, cihazı inanılmaz derece sabit görüntüler çekebilmesi için titreşimi azaltmasını sağlamıştır. Sabitlenmiş gimbal kaplaması taşıma esnasında olabilieceklere ve rüzgara karşı gimbalı korumaktadır.

8GB Dahili Hafıza

Mavic Air, MicroSD kartınızı bulamadığınızda ya da kartınız yeterli alan kalmadığında 8 GB’lık dahili hafızası ile size yardımcı olur. Dahili hafızaya kaydedilmiş olan fotoğraf ve videolarınızı USB-Type C portu ile kolay ve hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

7 Yerleşik Kamera

Geometrik hassasiyetin sonucu, cihazın kolları katlandığında aerodinamik gövdesi ile bir bütün oluşturuyor. Magnezyum alaşım şasesi gimbalı daha iyi korurken, şasede bulunan sabit 7 adet kamerayı sıkıca tutuyor ve arka havalandırma boşluğu ısınan havanın kolayca atılmasını sağlıyor.

Sabit kameraların FlightAutonomy 2.0 sistemi ile güncellenmesiyle Mavic Air, DJI’ın en akıllı Mavic modeli haline geliyor. Bu system ayrıca, Ileri, geri ve aşağı yönlerde 3 boyutlu çevre sensor sistemine de olanak veriyor.

DJI Mavic Air hakkında merak ettikleriniz için bize Facebook sayfamızdan ya da buradan ulaşabilirsiniz