Kim olursanız olun ya da nerede yaşarsanız yaşayın denge, yaptığınız işlerde önemli unsurlardan birisidir. Yeme alışkanlığından iş ve eğlenceye kadar yaşantılarımızda dengeyi yakalamaya çalışırız. Droneların hayatımıza girmesiyle, satın alacağımız cihazlarda da performans ve fiyat konusunda dengeyi yakalamaya çalışıyoruz. Piyasada bulunan drone modellerini ile kıyaslandığında Mavic Air ile artık bu mükemmel dengeyi yakaladık.

DJI Mavic Air profesyonel özellikleri ve fiyatıyla bu dengeyi yakalıyor. Cihaz, mükemmel dronu düşük fiyata almak isteyen tüketiciler için tasarlandı. Uçuş performansı, fiyat ve akıllı telefon boyutunun kombinasyonu olan Mavic Air’ı “selfie dronu” olarak düşünmek haksızlık olur. Uçuş yapmanın kolay olması da bu dronu ilerleyen günlerde en popüler drone modellerinden birisi olma potansiyelini vaat ediyor. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak DJI’ın yeni drone modeli olan Mavic Air hakkındaki bilgileri derledik.

Taşıması Kolay

Drone modeliniz profesyonel olsun ya da olmasın taşımak ve muhafaza etmek her zaman düşündürmüştür. Çantanızda yer ayırmak zorunda kalmış, kumandanızdaki çubukların zarar görmemesi için koruma önlemleri düşünmüş, cihazınızın kamera ve gimbalını korumaya özen göstermeye çalışmış olabilirsiniz. Ama artık DJI Mavic Air ile bu konuları geride bırakabilirsiniz.

DJI, Mavic Air’ı tasarlarken tüketicinin de gözünden bakarak taşıması en güvenli ve kolay drone modelini yakalamaya çalışmış. Plaja, parka ya da doğa gezilerine giderken kolunuzun altına alıp ya da arka cebinize koyarak bile taşıyabilirsiniz.

Görüntü Kalitesi

Görüntü kalitesine bağlı olarak Mavic Air’in yapımında, DJI’ın engin deneyim ve uzmanlığından yararlanılmış. Droneda bulunan 3 eksenli gimbal inanamayacağınız kadar küçük bir alana yerleştirilmiş. Kamera 4K/30fps ve slow motion çekimde 1080p/120 fps görüntü kalitesine sahip. Fotoğraf kalitesi ise Sphere panorama modunda 32 MP diğer modlarda ise 12 MP olarak göze çarpıyor.

Slow Motion Çekim

Mavic Air ayrıca 8 GB dahili hafızaya sahip. Micro SD kartınızı unuttuğunuzda çekime devam edebilmeniz için hafıza sağlanmış. Ek bir Micro SD kartı da kullandığınızda maceralarınızı kaydedecek alana fazlasıyla sahip oluyorsunuz.

Uçuş Süresi ve Elle Kontrol

Mavic Air 21 dakikalık uçuş süresi ile uzun süreli güzel ve hassas çekimler yapmanıza olanak tanıyor. Ön kısmında bulunan büyük sensör sayesinde de DJI SmartCapture teknolojisini kullanarak el hareketinizle cihazınızı kontrol edebiliyorsunuz. SmartCapture ile ayrıca basit el hareketleriyle kalkış yapabilir; fotoğraf ve video çekebilirsiniz.

Yeni Özellikler

Asteroid ve Bumerang

Mavic Pro modelinde kullanılan bütün akıllı uçuş modları Mavic Air için de geldi fakat DJI bu sefer bir adım ileri giderek iki yeni QuickShot modu olan Asteroid ve Bumerang modlarını tanıttı.
Asteroid modu video çekimi yaparken geri ve ileri yönlerde uçuş yaparak sonunda Sphere panorama çekimleri yapar ve görüntüleri birleştirerek kısa videolar hazırlar. DJI GO 4 uygulamasında geri oyattığınızda çekim terse döner ve kamera aşağı yönde zoom yaparak asteroid düşüşü hissiyatı verir.

Bumerang modunda ise obje etrafında oval bir şekilde uçuş yapar ve bitiminde de başlangıç noktasına geri döner.

İleri Düzey Pilot Yardım Sistemi

Mavic Air’de bulunan yeni bir özellik de ileri düzey pilot yardım sistemidir(APAS). Bu özellikte dronunuz istediğiniz yönde uçuşunu yaparken otomatik olarak önünde bulunan nesnelerin önünde durmak yerine üzerinden uçuş yapar. Eğer dronunuz sizi ya da başka bir nesneyi takip ediyorsa güzel bir özelliktir.

Uçuş Karakteristiği

Mavic Air modelinin karakteristiği diğer büyük drone modelleriyle oldukça benzer özellikler göstermektedir. GPS dronu sabit tutarken, cihazda bulunan sensörler de GPS’in aktif olamadığı yerlerde uçuş yapabilmenize olanak tanır. Yüksek teknoloji motorlar yüksek performans sergiler. Mavic Air buna bağlı olarak spor modundayken Mavic modelleri arasındaki en hızlı drone olarak göze çarpmaktadır(68.4kmh). Cihazınızı WI-FI bağlantısıyla telefonunuzdan, uzaktan kumanda ile ya da el hareketlerinizle bile kontrol edebilirsiniz.

Kimler İçin?

İlk dronunuzu alacaksanız ve küçük, güçlü ve uygun fiyatlı bir cihaz arıyorsanız Mavic Air tam size göre. Cihaz, boyutu nedeniyle gezginlerin, görüntü kalitesi ile de fotoğrafçıların gözdesi olacak. Sunduğu özellikler ile uçuş kolaylığı nedeniyle yeni başlayanlar için de harika bir seçim olarak göze çarpıyor. DJI Mavic Air hakkında merak ettikleriniz için bize Facebook sayfamızdan ya da buradan ulaşabilir, satın alarak hemen sahip olabilirsiniz.