DJI Osmo Action sadece güneşli havalarda değil; geceleri de dinamik çekimler yapabilmek için tasarlandı. Şehir trafiğinin ilgi çekici ışıkları çekimlerinize yeni ve yaratıcı bir perspektif kazandırabilir. Bu yazımızda sizler için gece çekimlerinde kullanabileceğiniz bazı tekniklere değiniyoruz.

Uyarı: Aşağıda göreceğiniz adımlar ve içerikler profesyoneller tarafından kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Araç kullanırken yapılan çekimler sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır. DJI ve Providyo olarak hareket halindeki araçlarda Osmo Action ile yapılan çekimler sonucunda meydana gelebilecek herhangi bir hasar ya da yaralanmadan kurumlar sorumlu değildir.

Osmo Action’ı Aracınıza Monte Edin

Timelapse’inize eşsiz bir bakış noktası eklemek için cihazı aracınıza monteleyin ve kayda başlayın. Bunun için Osmo Action aksesuarlarından kamera çerçevesi ve yapışkan bağlantı aparatını kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki örneklerde Action’ın araca monte edilerek yapıldığı çekimlerde elde edilen sonuçları görebilirsiniz.

Rotanızı Planlayın

Böyle çekimlerde en iyi rota yol boyunca düz ve ışıklı olan yerlerdir. Ek olarak sürekli durmak zorunda kalınabileceğinden ve buna bağlı olarak çekiminizdeki dinamik efekti olumsuz yönde etkileyeceği için yoğun trafikli yolları tercih etmemeye çalışın.

Timelapse Özelliğini Seçin

Aciton’ın arka ekranını kullanarak kolay bir şekilde Timelapse özelliğine geçiş yapabilirsiniz.

Sonrasında, çekim aralığını ve süresini ayarlayın.

Örtücü Hızını Ayarlayın

Blur ışıklı mükemmel efektlere sahip çekimler yapabilmeniz için örtücü hızını 2-3 saniyeye ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Eğer çekiminiz düşük örtücü hızına bağlı olarak aşırı parlak çıkıyorsa, parlaklığı dengelemek için ND filtre kullanabilirsiniz.

Kaydetmeye Başlayın

Hazırlıkları tamamladıktan sonra kayda başlamak için deklanşöre basın. Çekiminizi sonlandırdıktan sonra Osmo Action post-prodüksiyon aşamasını kendisi otomatik olarak yapacaktır.