Limitsiz imkanlar sunan, dayanıklı çift ekrana sahip Osmo Action sonunda sizlerle. Osmo ailesinin yeni ve becerikli üyesi RockSteady stabilizasyon teknolojisi, 4K/60fps, 4K HDR çekimler, 8x slow motion çekimleri ve etkileyici birçok özelliğe sahip. Ayrıca maceralarınızda sizi yarı yolda bırakmaması için toza, suya ve darbeye dayanıklı.

Bu yazımızda yeni Osmo Action’ı kutu içeriği ile birlikte inceleyeceğiz ve harika çekimler yapabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olabilmek için ön plana çıkan özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Kutu Açılımı ve Görünüm

Osmo Action adından sıkça söz ettirecek birçok güçlü ve kullanışlı özellğe sahip fakat öncelikle dış görünüşüne bir bakalım;

▲ Dış paketleme.

▲ Osmo Action’ın ilk görünümü.

▲ Yan tarafından bakıldığında Quick Switch düğmesi görünmektedir.

▲ Üstten görünümü.

Kutu İçeriği

Başlangıç için ihtiyacınız olan her şey kutu içerisinden çıkmaktadır. İçeriği sıralarsak;

  • Osmo Action x1
  • Kamera Çerçevesi x1
  • Yapışkan Bağlantı (Düz) x1
  • Yapışkan Bağlantı (Oval) x1
  • Hızlı Bağlantı Tabanı x1
  • Batarya x1
  • Batarya Kutusu x1
  • Kilit Vidası x1
  • USB-C Kablosu x1

Neden Osmo Action?

Kendinizi Aksiyonun İçinde Bulun

İster maceralarınızı kamera arkasından kaydedin; isterseniz efor sarfetmeden kendinizi çerçevenin merkezine alarak çekim yapın. Osmo Action 2.25 inçlik arka ve 1.4 inçlik ön ekran olmak üzere 750 cd/m2 ekranları ile sizinle.

▲ 1.4 inçlik ön ekran, selfi fotoğraf ve videolarınızda kolaylık sağlar.

▲ 2.25 inçlik arka kamera temiz, 325ppi görüntü kalitesine sahiptir.

Yüksek Kaliteli Çekimler

RockSteady

Mükemmel aksiyon kamerası her zaman stabil görüntüler sunmalıdır ve Osmo Action bu konuda taviz vermemektedir. Off-road, sörf ya da koşu aktivitelerinizde DJI’ın 4K/60fps destekleyen EIS teknolojisi RockSteady ile her zaman stabil görüntüler elde edersiniz.

4K/60fps Çekimler Yapın

Osmo Action 1/2.3” CMOS sensörleri her durumda yüksek kaliteli çekimler sunar. 4K/60fps 100Mbps videolar, 1080p/240fps 8x slow motion videolar, uzun pozlama çekimler, hızlandırılmış çekimler ve daha fazlasını desteklemektedir. Ayrıca, 145° FOV teknolojisi çekimlerinize doğal bir görünüm katar.

HDR Video

HDR video modunda, yaptığınız çekimlerinizdeki karanlık ve parlak alanlar arasındaki geçişi yumuşatır ve dinamik menzili çarpıcı bir şekilde artırır. Karla kaplı dağ zirvelerinden yarı aydınlık ağaçlık alanlara, bu yeni özellik ile karmaşık ışık koşullarında sorunsuz ve dengeli çekimler yapabilirsiniz.

Her Yere Götürün

Su Geçirmez

Su geçirmez çerçeve ve arka dokunmatik ekrandaki hidrofobik kaplama sayesinde Osmo Action 11 metre derinliğe ve 60 metre yüksekliğe kadar su geçirmez koruyucu ile kullanıldığında su geçirmezdir. Birdahaki sörf, şnorkel, dalış ya da yüzme aktivitelerinizde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sezgisel Action OS Arayüzü

Osmo Action, aksiyon kameralarına aşina olmayanların bile kullanabileceği ya da kullanıcıların istediğini rahatça gerçekleştirebileceği sezgisel bir arayüze sahiptir. Örneğin, Quick Switch tuşu ile ekranlar arası ya da çekim modları arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Custom modunda favori ayarlarınızı saklayabilir ve ses kontrol ile sadece fiil kelimelerle fotoğraf, video, ekran değişimi ve cihazınızın açılış-kapanışını yapabilirsiniz. Hızlıca kayda başlamak istiyorsanız SnapShot özelliğini kullanabilirsiniz. Cihaz kapalıyken örtücü butonuna bastığınızda 2 saniye içerisinde Action açılacak ve kayıt yapmaya başlayacaktır.

DJI Mimo Uygulaması İle Hızlı Düzenlemeler Yapın

Osmo Action, DJI Mimo uygulaması ile kullanıldığında daha yaratıcı çözümler sunabilmektedir. Eğlenceli şablonlar, sezgisel düzenleme araçları ve akıllı telefonunuz aracılığıyla canlı yayın özelliğine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aksesuarlar İle Daha Yaratıcı Olun

Çekim yeteneklerinizi tam anlamıyla gösterebilmeniz için tasarlanan aksesuar takımı ile Osmo Action’da aradığınızdan fazlasını bulacaksınız. Örneğin, yapışkan bağlantı aparatını kullanarak cihazınızı bisikletinize, kaskınıza, sörf tahtanıza ya da aklınıza gelen herhangi bir yere yerleştirerek mükemmel çekimlere imza atabilirsiniz.