Üstün görüntü kalitesi ve geniş açılı lensi ile aksiyon kameraları akıllı telefonlara göre daha iyi selfie çekebilmektedir. Hafif ve taşınabilir olmaları bu kameraların selfie çubuğundaki telefonla yapılan çekimlere göre daha iyi sonuç vermelerini sağlamaktadır. Bu nedenle ön ekrana sahip DJI Osmo Action kullanıcıların bir numaralı selfie ekipmanı haline gelecektir.

Zahmetsizce Çekim Yapın

Aksiyon kameraları normal olarak ön kameraya sahip akıllı telefon kameralarına göre daha iyi çalışmaktadır.

Buna rağmen neden kullanıcılar akıllı telefonları ile çekim yapmaktadır? Cevap iste basit; aksiyon kameralarının çoğunda ön ekran bulunmamaktadır. Osmo Action’da bulunan ön ekran sayesinde selfie çekimleri normalden daha kolay olacaktır.

Arka ekrana çift dokunarak, QS tuşuna basılı tutarak ya da “screen switch” sesli komutuyla saniyeler içinde ön ekranda canlı görüntüye geçebilirsiniz. En iyi çekimi yapmak için yaratıcı pozlar verebilir; değişik kompozisyonlar deneyebilirsiniz.

Selfie çubuğundan yardım alarak da imkanlarınızı kolay bir şekilde arttırmak mümkün.

Kolunuzu hafifçe eğerek ön ekrandan da kendinizi kontrol ederek açıyı ayarlayın ve çekim yapmak için sadece “take photo” sesli komutunu kullanın. Artık çekimlerinizde selfie çubuğunun görünmesine ve bluetooth uzaktan kumandasına elveda diyebilirsiniz.

İstediğiniz Açıdan Çekim Yapın

Action’ın ön kısmında bulunan ekranı sayesinde istediğiniz açıdan istediğiniz çekimleri yapmak çok kolay.

Selfie çubuğunu uzatarak daha yüksek ve geniş bir görüş açısından çekim yapabilirsiniz.

Ek olarak, selfie çubuğunu daha düşük bir açıda tutarak değişik kompozisyonları da deneyebilirsiniz.

Ön ekran sayesinde, gerçekleştirmek için ikinci kişiyi gerektiren 180° video çekimleri ve 360° rotasyonel çekimleri rahatlıkla yapabilirsiniz. RockSteady stabilizasyon teknolojisinin yardımıyla hassas çekimler elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Osmo Action seyahatleriniz sırasında çekeceğiniz selfielerin günlük yaşantınızdaki gibi normal olmasını sağlar. Bu mükemmel cihaz ile eşsiz selfieler çekin ve sosyal medya beğenilerinizdeki artışları görün.

Benzersiz Çekimler Yapın

Vlog için farklı çekimler mi yapmak istiyorsunuz? Action’ın ön ekranı ve kompakt yapısı sayesinde başka cihazlarla yapılması imkansız çekimleri zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirin. Çevrenizde bulunan basit şeyleri de kullanarak farklı kompozisyonlar ortaya çıkarın.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi Osmo Action’ı selfie çubuğuna bağlayın, ardından çubuğu dar bir alana uzatın ve hızlı bir şekilde kendinize doğru çekin. Bu şekilde başka bir boyuttan gelme efektini gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, izleyicileri şaşırtmak için kamerayı çantanın içerisine bırakın ve post-prodüksiyon aşamasında geçiş efektleriyle çekiminizi mükemmel hale getirin.

Akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında, telefonların ön kameraları daha dar bir görüş alanına sahiptir ve bu tarz çekimleri gerçekleştirmek oldukça zorlayıcı olabilmektedir.

Osmo Action ayrıca diğer aksiyon kameraları ile kıyaslandığında daha kolay bir şekilde Timelapse selfieler de çekebilmektedir.

Cihazınızı Timelapse moduna getirin, kendinizi ön ekranın merkezine koyun ve yürürken çekim yapmaya başlayın. Bu harika çalışmada dünyanın ve çevrenizin siz çerçevenin merkezindeyken hızlıca değiştiğini, adeta zamanda ve uazyda yolculuk yapıyormuş gibi görüneceğinden emin olabilirsiniz.