DJI, Osmo Mobile 2’yi piyasaya sundu ve mobil cihazlarınız için mükemmel ve kullanışlı bir gimbal olacağı kesin. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak sizler için Osmo mobile 2 ile gelen özellikleri ve kutu içeriği hakkında merak edilenleri derledik.

Kutu içerisinde neler var?

  • Osmo Mobile 2
  • Sert köpük taşıma çantası
  • Güç kablosu
  • Kullanma kılavuzu

Yenilikler Neler?

Tilt ve roll motorları, mobil telefon tutacağı ve el tutacağı ile Osmo Mobile 2, bir önceki modeline oldukça benzemektedir. Fakat bu sadece renk değişimi değil, arıca yeni özelliklerin getirilmesi ve tasarımının yenilenmesi ile Osmo Mobile 2’yi ihtiyacınızı karşılayacak ideal sabitleyici haline getirmek amaçlanmıştır.

Tasarım

Yeni Kontrol Paneli

Osmo Mobile 2’nin özelliklerine sadece baş parmağınızla erişebilmeniz için direkt kontroller kolaylaştırıldı. Güç tuşu ayrıca tek dokunmayla takip ve kilit modları arasında geçiş yapmanızı sağlarken; çift tıkladığınızda gimbalı tekrar merkezlemektedir. Yeni batarya göstergeleri de bataryanızda kalan gücü de istediğiniz anda size göstermektedir.

Zoom Kaydırıcı

Yeni zoom kaydırıcıya kontrol panelinin yan tarafında yer verilmiş. Sinematik ve hassas zoom yapmak için artık diğer elinizle telefon ektanı üzerinde uğraşmanıza gerek yok.

Portre Modu

Mobil cihaz tutacağı artık 90° dönebiliyor ve dikey konuma getirebiliyorsunuz. Portre modunda video ve fotoğraf çekebilmenin artı yönü selfileriniz ve canlı yayınlarınızda akıllı telefon sabitleyicisinin sunduğu tüm imkanlardan tam olarak yararlanabilmenizdir.

Daha Hafif ve Küçük

Yapımında kullanılan materyaller nedeniyle 485 g ağırlığa sahip olan Osmo Mobile 2, DJI’ın en hafif akıllı telefon sabitleyicisidir.

Dahili Batarya

Tutacak kısmının içerisinde bulunan dahili batarya kullanıcılara 15 saate kadar çalışma süresi sunuyor. Bir önceki sabitleyici modeli olan Osmo’ya göre 3 kat daha uzun ömürlü.

Şarj Portu

Yüksek kapasiteli batarya sadece sabitleyicinin gün boyu çalışması için değil; aynı zamanda telefonunuzun da gün boyu çalışması için tasarlandı. Sabitleyicinin üzerinde bulunan USB portuna akıllı telefon ya da tabletinizi bağlayarak şarj edebilirsiniz.

Standart Montaj

Sabitleyicinin alt kısmında bulunan vidalama sistemi ilk bakışta göze çarpmayan fakat yerine göre kullanışlı bir sistemdir. Her kamerada bulunan standart montaj sistemi Osmo Mobile 2’ye tripodlar, monopodlar ve diğer sistemlere uyumlu hale getirmiştir.

Özellikler

Akıllı Kontroller

Osmo Mobile 2, Osmo Mobile modelinden slow-motion video, uzun pozlama fotoğraflar ve otomatik panorama gibi bir çok özelliği almıştır.

Hyperlapse

Timelapse ve Motionlapse modlarına ek olarak, Osmo Mobile 2 şimdi Hyperlapse modunu da desteklemektedir. Bu özellik hareket halindeyken sabit hızlandırılmış çekimler yapmanıza olanak tanıyor.

Portre Modunda ActiveTrack

ActiveTrack isimli akıllı özellik, bildiğiniz gibi seçilen herhangi bir objeye kilitlenme özelliğidir ve artık portre modunda da kullanılabilmektedir. Bunun anlamı, selfileriniz ve canlı yayınlarınız artık bir profesyonel çekim havasında görünecektir.

Dolly Zoom

Artık zoom kaydırıcısı baş parmağınızın hemen altında olduğuna göre, oldukça bilinen Hollywood film efektlerinden Dolly Zoom’u deneyebilirsiniz. Özneyi merkezde tutun ve hareket halinde ya da değilken zoom yapın; ardından kamera açınızı sabitleyin. Özne merkezde kalacak ve arka plan zoom esnasında mükemmel bir şekilde açığa çıkacaktır.

En İyi Akıllı Cihaz Sabitleyicisi

Osmo serisini film yapımcılarının tercihi olmasını sağlayan mükemmel özellikleri, Osmo Mobile 2 tasarımı ve yeni özellikleriyle bir adım ileriye taşımıştır. Mart ayı içerisinde stoklarımızda olacak olan DJI Osmo Mobile 2 hakkında merak ettikleriniz için bize Facebook sayfamızdan ya da buradan ulaşabilirsiniz.