Yeni katlanır tasarımı, ActiveTrack 3.0 ve hareket kontrol özellikleriyle DJI Osmo Mobile 3, içerik üreticileri için olmazsa olmaz bir el gimbalıdır.

İçerik üreticilerine stabilizasyon konusunda müthiş özellikler sunan DJI Osmo Mobile 3 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu yazımızda sizler için yeni Osmo’nun kutu içeriğine ve öne çıkan özelliklerine değiniyoruz.

Osmo Mobile 3 Kutu Açılımı

Kutu İçeriği

Kutu içerisinde (Combo):

Osmo Mobile 3 (Dahili Bataryalı) x1

Osmo Tutacak Tripodu x1

Osmo Taşıma Çantası x1

Saklama Kesesi x1

Güç Kablosu x1

Bilek Kayışı x1

Kaymaz Padler x4

Özellikler ve Öne Çıkanlar

Katlanabilir Gimbal

405g ağırlığındaki yeni katlanabilir tasarıma sahip Osmo Mobile 3’ü istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Hafif tasarımı ve kaymaz tutacağı ile içerik çekimlerinizde sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Stabil Çekimler

Bu 3 eksenli stabilize gimbalın sahip olduğu fırçasız motorlar ile hassas ve gerçek zamanlı reaksiyon alır; buna bağlı olarak da istenmeyen kamera hareketlerinin önüne geçmiş olursunuz.

Tek Elle Kontrol

Akıllı tasarımı ve ulaşılabilir fonksiyonları sayesinde Osmo Mobile 3 maceralarınızda size daha özgür çözümler üretebilmesi bakımından tek el ile kontrol için tasarlandı.

ActiveTrack 3.0

Stabil takip sağlayan ileri düzey bilgisayar algoritmalarına sahip ActiveTrack 3.0 teknolojisi Osmo Mobile 3 ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Kullanıcılar Osmo’da bulunan deklanşöre basarak özneyi kadrajın tam ortasında olacak şekilde otomatik olarak takip edebilmektedir.

Hareket İle Kontrol

Vloglardan grup fotoğraflarına kadar bu kullanışlı özellik basit el hareketlerini kullanarak video ya da fotoğraflar çekebilmenize olanak tanımaktadır.

Yaratıcı Çekim Modları

Anlatmak istediğiniz şey ya da atıldığınız macera ne olursa olsun Osmo Mobile 3 yaratıcı çözümler sunan etkileyici akıllı özelliklere sahiptir.

Dolly Zoom

Sevdiğiniz film sahnelerini Dolly Zoom efekti ile çekimlerinize kolaylıkla ekleyebilir, çekimlerinizi bu sayede daha çekici hale getirebilirsiniz.

Sport Modu

Kayak aktivitelerinden yerel futbol maçlarına kadar Sport modu hızlı aksiyon gerektiren çekimlerinizde en iyi seçenek olacaktır.

Panoramalar

Etkileyici manzaraları 3×3 panorama olarak ölümsüzleştirin.

Timelapse

Çekimlerinize yaratıcı geçişler eklemek için mükemmel bir seçenektir. Bu özellik çekimlerinizde zaman ve hareketi etkileyici bir şekilde yoğunlaştırmanıza olanak tanımaktadır.

Slow Motion

Bu özellik her detayı yakalamanıza olanak tanımaktadır.

Hyperlapse

3 eksenli stabilizasyon sayesinde Hyperlapse özelliği karmaşık hareket yolları yaratmanıza ve izleyicilerinizi müthiş görüntü kalitesine ek olarak yaratıcı açı değişiklikleriyle etkileyebilmenizi sağlamaktadır.

Elle Tutulur Kolaylık

Bu yeni fonkisyon kullanıcılara otomatik olarak manzara ve portre oryantasyonları arasında değişim yapmalarını sağlar. Akıllı telefonunuzun oryantasyonunu değiştirmek için M butonuna çift dokunun ya da ön ve arka kamera arasında geçişler için 3 kez dokunun.

Geliştirilmiş Kullanıcı Kontrolleri

Osmo Mobile 3’deki diğer bir kullanışlı geliştirme ise ileri düzey kullancıı kontrolleridir. Artık gimbalınızı ve özelliklerini kontrol etmek için sadece akıllı telefon kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Hızlı menüye giriş, yeniden oynatmak gibi diğer özelliklere gimbal üzerinde bulunan tuşlar ile de ulaşabilirsiniz.

DJI Mimo

Eğitim videoları, akıllı modlar ve şablonlarla DJI Mimo uygulaması Osmo Mobile 3’ü daha ilgi çekici ve kullanışlı hale getiriyor.

Story Modu

Kalabalık bir şehirde ya da doğal güzelliklerin arasında olsanız da özel anlarınızı Story modunda ölümsüzleştirebilir ve paylaşabilirsiniz.

Tek Tıkla Şablonlar

Birçok şablon arasından seçim yaparak saniyeler içinde yaptığınız çekime kolayca uygulayabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca kendi şablonlarını, müzik içeren şablonları ya da yaratıcı geçişler içeren şablonları da kullanabilmektedir.

Katlanabilir Akıllı Telefon Gimbalı

Osmo Mobile 3 portatif olmasıyla akıllı telefon kullanan vloggerların, videografların ya da hassas ve yaratıcı çekimler yapmak isteyen kullancıların dikkatini çekecek. Bu mükemmel el gimbal sabitleyicisine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.