RONIN MX

Geleceği ve Daha Fazlasını Yakalayın

Profesyoneller İçin Tasarlandı

Sinematik film çekimleri için hızlı kuruluma ve geniş kamera özelliklerine ihtiyacı vardır. DJI Ronin MX, dünya genelinde her gün kullanılan kameraraları taşımak için tasarlandı. SmoothTrack™ algoritması desteği ile her düzenlemede hassas hareketler elde etmenizi sağlıyor. Kamera kafesi, aşağı  ya da yukarı kısma monte edilen kameraları kilitleyip sabitliği artırırken, yeniden konumlandırılan batarya da dengeyi artırmaktadır. Sessiz motorlar, mikrofonların motor seslerini de almalarını önlemektedir.

Red Dragon

Arri Alexa Mini

BMCC

Canon 5D

Hasselblad H6D-100C

Güçlü ve Hassas

Tasarımında, yüksek G kuvvetine dayanabilmesi için güçlü motorlara ve IMU’lara yer verilen Ronin MX, araca ya da hava aracına monte edildiğinde kamera hareketlerini dengesini korumas için geliştirilmiştir. M600′ e bağlandığında DJI uçuş kontrolü ile direkt olarak iletişime geçer; bu sayede de kullanıcılara hassas ve stabil görüntüler sunar.

Özgür Hareket Kabiliyeti

Slip halka Ronin MX’ e 360° hareket kabiliyeti verir ve herhangi bir araca bağlandığında daha yaratıcı çözümler sunar. Tilt ekseni 90°’ den 135°’ ye ve ötesine artırılacak şekilde geliştirilmiştir. Ronin serilerindeki SmoothTrack™ ve operasyon modları gibi popüler özellikler ayrıca film yapımcılarına yaratıcı alanlar ve hareketler sunmaktadır.

Kablosuz Kontrol ve Bağlantı

Lightbridge 2 ile uyumlu olan Ronin MX, 5km HD video aktarım menziline sahiptir. DJI Focus ya da Focus Genişletme Modülü ile kombine edildiğinde odak veya diyafram ayarlamaları uzaktan ve ufak bir el hareketiyle yapılabilmektedir. Uzaktan Start/Stop eklentisi de hava kameralarının menzilini kontrol etmenize yardımcı olmaktadır.

Kapsamlı Uygulama Kontrolü

DJI Assistant ve IOS ve Android sistemler için özel olan Assistant uygulamaları Ronin MX’i ve davranışlarını tamamıyla kontrol etmemize olanak tanımaktadır. Lightbridge 2′ ye bağlandığında DJI GO uygulaması M600’ün akıllı uçuş modlarını, uzaktan kumanda modlarını ve gimbal hareketlerini canlı bir şekilde HD kalitesinde takip eebilmemizi sağlamaktadır.

Mühendislik

Artırılmış Denge

Yeniden tasarlanmış yapısı Ronin MX’in bataryasını arka kısımdan ön kısıma almıştır. Bu şekilde kamera ağırlığı merkezlenerek ileri yönde yapılan uçuşlardaki dengesizlik minimuma indirilmiştir. Ayrıca hızlı hareketlere veya yüksek G kuvvetine maruz kalma durumlarında Ronin’in kabiliyetini ve direncini arttırmıştır.

Magnezyum Yapı

Büyük oranda magnezyumdan yapılmış olan MX sadece 2.77 kilogramdır. Bu hafiflik Ronin’e, M600 üzerinde kameralar ya da diğer eklentiler olsa bile monte edilebilme özelliği kazandırmaktadır. Araç üzerinde bağlandığında da araç hareketlerine minimum düzeyde etki etmektedir.

Güç

Güçlendirilmiş Motorlar ve Çıkışlar

Daha güçlü motorlar ve çıkışların kombinasyonu Ronin MX’i, M modeline göre %50 daha güçlü hale getirmiştir. Bu ek sağlamlık ve güç sisteme, drona ya da arabaya bağlıyken ya da ani hareketlerde daha iyi rüzgar direnci kazandırmaktadır.

Harici Kamera Bataryası

RED EPIC gibi kameralar güç için ekstra bataryaya ihtiyaç duyarlar. Özel olarak tasarlanmış opsiyonel batarya plakası 2. batarya için kolay ve kablosuz bağlantı noktası sağlamaktadır. Bu şekilde kameralara ve aksesuarlara güç vermek için 12V P-tap güç kaynakları sağlamaktadır.

Akıllı Bataryalar

Akıllı Ronin MX bataryaları kompakt, hafif ve 3 saat gibi uzun batarya ömrü sunmaktadır. Birden fazla bataryalar daha uzun film çekimi süreleri için kullanılabilir. Yapısında dahili olarak şarj dengesi için fazla yükleme koruması ve fazla tüketme koruması bulunmaktadır. Batarya içerisindeki güncel güç seviyesi bilgisine cihaz üzerinde bulunan LED ışıklardan veya DJI GO uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Kontrol

Uzaktan Odak Kontrolü

DJI Focus, daha önce duyulmamış keskinlik ve hassasiyet seviyeleri için DJI’ın fırçasız motorlarını kullanmaktadır. Fırçasız motorlar elinizdeyken ±0.02 hassasiyet oranına sahiptir. Bu şekilde kumandada bulunan halkayı çevirmek lens üzerindeki halkayı çevirmekle hemen hemen aynı olmaktadır. Ayrıca çektiğiniz obje ne kadar hızlı hareket ederse etsin kameranızın odağında tutmasını sağlayan yüksek tork ve hızlı tepkimeye sahiptir. Focus eklenti modülü ile geliştirildiğinde Focus, diyaframı ya da odağı Lightbridge 2 ile 5 km menzil içerisinde kontrol edebilirsiniz.

Keskin Solo Kamera Kontrolü

Kurulumu ve kullanımı kolay olan DJI Ronin Kablosuz Parmak Kontrolcüsü Ronin MX’i kolay ve yenilikçi bir şekilde kontrol etmenizi; tek operatörle çekimi imkansız olan sahneleri rahatlıkla çekebilmenize olanak tanımaktadır.

2. Operatör Kontrolcüsü

Ronin M’in kutu içeriğinde bulunan 2.4GHz kablosuz uzaktan kumanda, 2. bir operatörün de uzaktan pan, tilt, roll ve diğer fonksiyonları kontrol etmesine olanak tanır. Opsiyonel Lightbridge 2 uzaktan kumandası ile Ronin MX’i kontrol etmek için 5 km menzile sahip olursunuz.

Daha Fazlası

Hızlı ve Hassas Dengeleme

Zamandan kazanın ve profesyonel düzeyde stabil çekimler yapmaya 5 dakika içinde başlayın. Kameranızı Ronin MX’e monte edin, dengeleyin ve butona dokunun. Geliştirilmiş Otomatik Denge Akoru teknolojisi eskiye göre daha hassas ve akor veya dengeleme gibi süreçleri herhangi bir alete ihtiyaç duymadan yapmanıza imkan tanır.

Sinematik Akıcılık

Tek operatörle olsa bile SmoothTrack™ teknolojisi Ronin MX’e hassas kamera açı hareketleri komutlarını aktarır. SmoothTrack™ ayarları hızdan ölü noktaya kadar tamamen özelleştirilebilmektedir. Tek Eksenli Takip Modu, SmoothTrack™ aracılığıyla kamerayı sadece tek eksen hareketi olması için diğer iki eksen hareketlerini kilitlemektedir.

Esnek Çalışma Modları

Bütün Ronin serisi ürünlerde bulunan 3 operasyon modu MX’i güçlü ve esnek bir kamera sabitleme sistemi haline getirmektedir. Underslug Modu kullanıcılar arasında en çok tercih edilen çekim modudur. Upright Modu, Underslug Modunu tersine çevirerek yüksek yerlerden yapılmnası gereken çekimler için kamera seviyesini daha yukarıya çeker. Briefcase Modu dar platformlarda kolayca çekim yapılmasına olanak tanımaktadır.

Dahili Güç Dağıtımı

Özel güç dağıtımı kutusu, önemli aksesuarlara güç sağlarken kablo yoğunluğunu minimumda tutar. Regule edilmiş iki adet 12V P-tap adaptörler, birisi 500mAh tam boyutlu USB bağlantısı ve diğeri de DJI Lightbridge bağlantısı olmak üzere film yapımcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için bağlantıyı ve gücü sağlar.

Yaygın Kurulum

Ronin MX’i drona bağlamak özel olarak tasarlanmış montaj plakası ile çok kolay. Ayrı olarak gelen hızlı yay sistemi MX’e titreşim damper sistemi ile birlikte, tripod ile vinç arasında geniş araç seçeneklerini rahatlıkla kullanmanızı sağlar. Bu plaka Ronin MX’i platformdan gelen istenmeyen titreşimlerden korurken; kullanım alanını genişletmektedir.

Kısa Menzilli Kablosuz Bağlantı

Yerdeyken SRW-60G film yapımcılarına Ronin MX ile kablosuz bir şekilde görüntü alabilmelerini sağlamaktadır. Havadayken ise Lightbirdge 2 aracılığıyla direkt olarak kamera hareketlerini kameraya yönlendirir ve görüntüleri pilota ve sinematograflara başarıyla iletir.

SATIN AL