DJI, CES 2018’de DSLR ve aynasız kameralar için el gimbalı olan Ronin-S’i tanıttığında oldukça konuşulmuştu. Lansmandan 4 ay sonra sonunda piyasaya sunuldu. Ronin-S ile Osmo Mobile karıştırılmamalıdır. Ronin-S akıllı telefon ile çekim yapan vlogger ve videografçıların DSLR ve aynasız kameraya geçişlerinde önemli rol oynayacağı bir ekipmandır. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak, 4.499 TL’ye aldığınız kutunun içinden neler çıkacağına göz atalım.

Kutu İçeriği

DJI kutu tasarımcıları Ronin-S’deki işçilikleriye kendilerini aşmış görünüyorlar. Her iki tarafında da DJI Ronin-S yazısı bulunan çanta, kullanıcıların hem görsel hem de işlevsel anlamda tatmin olmaları amacıyla tasarlanmış. Çantayı, evrak çantası kullanır gibi hissedeceksiniz. Ayrıca oldukça sağlam ve dayanıklı.

Kutuyu açtığınızda ilk olarak dikkatleri, ayrı bölmelerde bulunan Ronin-S parçaları çekiyor. Modüler tasarımının sonucu olarak Ronin-S kolaylıkla parçalarına ayrılabiliyor ve bu sayede istenen alanlarda çekim ve taşıma kolaylığı sağlıyor.

Aşağıdaki listede de kutunun tam içerik listesini inceleyebilirsiniz.

Gimbal ve dahili bataryanın bulunduğu tutacak Ronin-S’in en önemli parçalarından ve kamera montaj plakası kameranızın güvenliği için oldukça önemlidir. Ayrıca lens destek aparatını da bütün ekipmanlarınızla birlikte kullanmanızı öneririz.

Ek tutacak aparatını isterseniz açarak optimal statik çekimler, panorama ve hızlandırılmış çekimler için tripod şeklinde kullanabilir ya da kapalı şekilde kullanarak ek bir tutacak parçası olarak kullanabilirsiniz.

Focus Wheel, odak kontrolü için kullanılmaktadır.

Aksesuar Kutusu

  • Kamera yükseltme aparatı hafif ve küçük kameralar ile kullanılmalıdır.
  • Sony ve Canon kameralar için kızılötesi start/stop kontrol kablosu kutu içerğine dahildir.
  • Multi-kamera kontrol kablosu (Type-C) Panasonic GH5 ve bu tip bağlantıyı destekleyen kameralarla uyumludur.
  • Multi-kamera kontrol kablosu (Type-B) Nikon D850 gibi özel kameralarla uyumludur.
  • USB-C kablosu Ronin-S’i, güncellemeler ve şarj etmek için bilgisayara bağlayabilmenizi sağlamaktadır.

Kameranızı Monte Edin

Endüstri standardı hızlı bağlama-çözme plaka tasarımı sayesinde kameralarınızı gimbala kolay bir şekilde monte edebiliyorsunuz.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için ürünün sayfasını ziyaret edebilir, aklınıza takılan ve merak ettiğiniz konularda da bizlere sosyal medya aracılığıyla ya da buradan ulaşabilirsiniz.