Film yapımcılarında ve içerik üreticilerinde heyecan uyandıran Ronin-SC sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu üç eksenli gimbal aynasız kameraları ve tek el ile çalışmayı tercih eden uzmanlar için tasarlandı. Bu yazımızda sizler için Ronin-SC’nin kutu içeriğinden ve bazı öne çıkan özelliklerinden bahsediyoruz.

Ronin-SC Kutu Açılımı

Kutu İçeriği

Kutu içerisinde:

 • Gimbal x1
 • BG18 Tutacak (Dahili Batarya) x1
 • Uzatılmış Tutacak/Tripod x1
 • Hızlı Bağlantı Plakası ×1
 • Kamera Yükseltici ×1
 • Taşıma Çantası ×1
 • Telefon Tutacağı ×1
 • Lens Desteği ×1
 • 8-pin Port Koruma ×2
 • Anahtar ×2
 • Kamera Vidası (1/4″-20) ×3
 • Vida (M4) ×4
 • Multi-Kamera Kontrol Kablosu (Multi-USB) ×1
 • Multi-Kamera Kontrol Kablosu (Type-C) ×1
 • USB-C Kablo ×1
 • Multi-Kamera Kontrol Adaptörü (Type-C’den Micro-USB’ye) ×1

Özellikler ve Öne Çıkanlar

Hafif ve taşınabilir olmasından; üstün stabilizasyon özelliğine kadar Ronin-SC’nin bazı ilgi çekici özellikleri hakkında bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz.

Hafif ve Kompakt

Magnezyum alaşımın kompozit materyallerle olan kombinasyonu sayesinde oldukça güçlü bir yapıya sahiptir ve 1.1kg ağırlığındadır. Sırt çantasında rahatlıkla taşıyabileceğiniz modüler tasarıma sahiptir. Hafif tasarımı ayrıca uzun süren çekimler sırasında kullanıcıların yorulma sürelerini de uzatmaktadır.

Hızlı ve Basit Kurulum

Ronin ailesinin yeni üyesi kullancılara hızlı kurulum ve kalibrasyon için eksen kilitlerini sunmaktadır. Hızlı çekim senaryoları için hızlı bağlantı plakası ile içerik üreticileri önceden hazırlanmış montaj pozisyonlarını kullanabilmektedir. Kalibrasyon sonrasında pozisyonlama bloğu sayesinde ihtiyacınız olduğunda kameranızı yerinden sökebilir ve yeniden taktığınızda kalibrasyon işlemi ile uğraşmadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Geliştirilmiş Uyumluluk

2kg yük ile test edilmiş yeni SC geniş kamera ve lens uyumluluğuna sahiptir ve kullanıcılara daha yaratıcı çözümler sunmaktadır. Kullanıcılar katı performans ölçütleriyle karşı karşıya geldiğinde SC, geniş kamera ve lens seçenekleri ile hassas görüntüler sunmaktadır.

Üstün Stabilizasyon

Aksiyon sizi hangi şartlara götürürse götürsün yeni SC ile hassas ve stabil görüntüler elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Sport modu sayesinde hızlı akrobatik hareketleri, dönüşleri ve yaratıcı geçişleri rahatlıkla çekebilirsiniz. Mükemmel stabilizasyon sayesinde uzun pozlamalı fotoğraflar çekebilir ve timelapse içerikler üretebilirsiniz.

Akıllı Özellikler

ActiveTrack 3.0

Ronin-SC ActiveTrack 3.0 teknolojisini destekleyen ilk Ronin modelidir. SC, telefon tutacağı ile kullanıldığında, akıllı telefonun kamerası Ronin uygulaması ile birlikte çalışır ve objenizi başarılı bir şekilde takip eder. ActiveTrack 3.0 objenin seçiminde, takip edilmesinde ve hareketli objelerin çekiminde hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

3D Roll 360

Kamera hareket halindeyken sapma ekseni rahat bir şekilde yön değiştirebilir ve bu şekilde film yapımcıları çekimlerine eşsiz dokunuşlar katabilirler.

Panorama

Yeni SC’de bulunan bu özellik ile Ronin uygulaması aracılığıyla otomatik bir şekilde görüntü ve gimbal sekanslarını ayarlayarak panorama çalışmanızın boyutunu kontrol edebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca post-prodüksiyon aşamasında hassas panorama görüntü elde etmek için birkaç fotoğraf ekleyebilmektedir.

Timelapse

Üstün stabilizasyon ve akıllı algoritmalar sayesinde kullanıcılar zamanın akışını rahatlatıcı bir şekilde görüntüleyebilmektedir.

Motionlapse

Motionlapse özelliği siz timelapse çekim yaparken gimbal hareketlerini kontrol edebilmenizi sağlamaktadır ve bu şekilde çekimlerinize yaratıcı dinamik elementler eklemenize olanak tanımaktadır.

Hareket Kontrolü

Kullanıcılar kamera hareket noktalarını ayarlayarak değişik çekim türlerinde bile aynı kamera hareketlerini uygulayabilmektedir.

“Force Mobile” Özelliği

Force Mobile özelliği SC’yi akıllı telefon hareketleri ile yönetmenize olanak tanır. Bu şekilde çekimlerinizi daha kolay, yaratıcı ve sezgisel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.*

* Sadece iOS için geçerlidir.

Ronin-SC Aksesuarları

Daha yaratıcı seçenekler için Focus Motor, Focus Wheel ve daha fazla aksesuar seçenekleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Üst Düzey Gimbal Sabitleyici

Ronin-SC, düğün fotoğrafçıları, etkinlik fotoğrafçıları, vloggerlar, film yapımcıları ve profesyonel seviyede çekim yapmak isteyen kullanıcılar için en iyi aynasız kameralar için tasarlanmış gimbal olacaktır.