Tello’yu uçuş yapması en zevkli drone modellerinden birisi yapan etmenleri merak ediyor musunuz? Muhtemelen son teknoloji özellikleri küçük boyutuna sığdırmış olması olabilir. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak bu yazımızda sizler için Tello’nun özellikleri hakkındaki bilgileri derledik.

Tello Uygulaması

Daha önce hiç drone pilotluğu yaptınız mı? Sorun değil! Tello uygulaması her şeyi küçükler ve aynı zamanda da yetişkinler için çok kolay bir hale getiriyor. Dronelara yeni olsanız bile sadece telefonunuzu cebinizden çıkarıp uygulamayı açarak cihazınızı başarılı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Etkileyici manevraları sadece ekranınıza dokunarak kolayca yapabilirsiniz!

Oldukça Hafif

Pervaneleri ve bataryası dahil 80g ağırlığındaki Tello, avuç içinize ve cebinize sığar. Ayrıca, DJI’ın uçuş teknolojisi sayesinde oldukça uzun ömürlü ve güvenilirdir. Çantanızdan çıkarın ve uçuş yapmanın keyfine varın.

Akrobatik Hareketler Yapın

Bir Jedi gibi hissedin! Throw&Go özelliği ile cihazınızı havaya atarak uçuş yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sadece yeni başlayanlar içindi; daha ileri düzey için 8 farklı akrobatik hareketi sadece telefonunuzun ekranına dokunarak yapabilir; Bounce modu ile cihazınızın elinizin üzerinde yukarı ve aşağı yönlerde “zıplamasını” sağlayabilirsiniz.

EZ Shots ile Hızlı Videolar Çekin

Intel işlemci ve elektronik görüntü sabitleyici sayesinde, Ez Shots ile dairesel, 360 ve Up&Away gibi üç farklı spesifik modellerde uçuş yaparken kısa videolar çekebilirsiniz. Buna ek olarak, çektiğiniz görüntüleri akıllı telefonunuz ile sosyal medya mecralarında kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Akıllı Telefon VR Gözlük Uyumlu

Kendinizi maceraya hazır mı hissediyorsunuz? Tello, VR uyumlu canlı yayınlar yapabilir. Bu sayede birinci kişi gözünden nefes kesici görüntülerin tadını çıkarırsınız.

İç Mekanlarda Güvenli Uçuş

Tello, yazılım ve donanımsal olarak oldukça güvenlidir. Tek dokunuşla, otomatik olarak iniş ve kalkış yapabiliyor, görüntü pozisyonlama sistemi sayesinde havada rahatça sabit uçuş yapabiliyor ve batarya seviyesi azaldığında sizi uyarıyor. Dahası, bağlantı kaybı yaşasanız bile Tello, tehlike koruma yazılımları sayesinde kolayca iniş yapabiliyor.

13 Dakikalık Uçuş Süresi

Tello’da bulunan yüksek kapasiteli batarya, kullanıcılara etkileyici bir uçuş süresi sunuyor. Bu durum da cihazı mini-dronlar kategorisinde en uzun uçuş yapabilen cihaz haline getiriyor.

Programlanabilir

Eğlenirken aynı zamanda da basit düzeyde programlama öğrenebilirsiniz. MIT’nin geliştirdiği kodlama sistemi olan Scratch sistemini kullanarak Tello’nun uçuş modellerini programlayabilirsiniz. Eğer ileri düzey kullanıcıysanız, Tello SDK’yı kullanarak uygulama geliştirmeleri yapabilirsiniz. Tello’yu boyutunun yanı sıra en akıllı drone modeli olarak ün kazanacağı kesin.