Daha önce dünyayı mikro bir hale getirmek istemiş miydiniz? İyi haber, mükemmel manzaraları ya da sahneleri çekmek için artık çatıya çıkmaya, pahalı tilt-shift, DSLR/SLR lensler satın almaya gerek yok. Tek ihtiyacınız drone ve çektiğiniz fotoğrafları düzenleyecek zaman.

Çektiğiniz fotoğraflardan nasıl mikro bir dünya yaratabilirsiniz? Bu konuda en önemlisi uygun mazarayı bulmaktır. Ardından, bazı fotoğraflar çekmek ve bu fotoğraflara post-prodüksiyon aşamasında tilt-shift efektleri ve saturation ayarını arttırmak gelmektedir.

Uygun Fotoğrafı Çekin

Mükemmel sahneyi yakaladığınızda, sahnenin çok üstünden uçuş yapmamak kaydıyla, uygun irtifada uçuşunuzu gerçekleştirin. Yüksek açılı fotoğraf çekmek için dronunuzun kamerasını 45 derecelik açıyla aşağıya doğru eğin. Fotoğrafınızda yeterince alan derinliği olduğundan emin olun.

Post-Prodüksiyon

Çekiminizi tamamladıktan sonra bir sonraki adım olan Photoshop’da düzenleme kısmına geçin. Post-prodüksiyon işlemini ayrıca Snapseed ya da Lightroom uygulamalarında akıllı cihazınızdan da yapabilirsiniz.

Photoshop programını açın. Ardından “Import” seçeneğini kullanarak çekitğiniz fotoğrafı programa getirin.

Kompozisyonunuzda öne çıkmasını isteidğiniz ya da düzenleme gerektiğini düşündüğünüz alanı “crop” fonksiyonunu kullanarak fotoğraftan ayırın.

Fotoğrafınızı düzenlemek için “Filter – Blur Gallery – Tilt Shift” seçeneklerini kullanın.

Mikro dünyanızı yaratırken, seçtiğiniz karenin istediğiniz değerlere ulaştığından emin olana kadar saturation, contrast ve blur ayarlarıyla değişiklikler yapın.

Havadan çektiğiniz fotoğraflarla kendinize minimal bir dünya yaratabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu yeni perspektifleri öğrenip, tadını çıkarırken; çektiğiniz mükemmel fotoğrafları Facebook ve Instagram hesaplarımızdan bizlerle paylaşmayı da unutmayın. Providyo DJI Yetkili Satış Mağazası ve Tavsiye Edilen Servis Noktası olarak güvenli uçuşlar dileriz.