Yazılım güncellemeleri beraberinde yeni özellikleri getirirken aynı zamanda optimize ve stabil uçuş imkanını da sunmaktadır. Güncelleme esnasında karşılaşabileceğininz sorunları bir araya getirerek, en çok karşılaşılan 5 genel sorunu; bu sorunların nedenlerini ve çözümlerini sizler için derledik.

1 – Düşük Batarya

Özellikle birçok yeni özellik bu güncelleme ile geliyorsa, süreç normalden daha uzun sürebilir. Eğer bataryanızın gücü tükenirse, güncellemeniz yarıda kalacak ve başarısız olacaktır. Bu sorunun çözümü, batarya seviyesi %50 ve üstü durumlarda güncelleme yapmanızdır. Eğer bu seviyenin altındaysa bataryanızı şarj etmeniz gerekmektedir.

2 – Batarya Sinyal Hatası

Her bataryayı güncellemek için bataryaları tek tek bağlayıp güncellemeniz gerekmektedir. LED ışıkların 1.si ve 2.si yanıp sönüyorsa güncelleme yapılıyor anlamına gelmektedir. 2. ve 3. ışıklar sabit bir şekilde yanıyorsa güncellemenin başarısız olduğu anlamın a gelmektedir. Bu sorunun çözümü:

 • Yeniden deneyin.
 • Düşük batarya uyarısını gördüğünüzde, başlamadan önce bataryanızı 1 saat şarj edin. (LED ışıklar normal şekillerde tepki vermeyebilir.)
 • Hata uyarısı almaya devam ediyorsanız bize buradan ulaşın.

3 – Bağlantı Hatası

Güncelleme yapmak için DJI Assistant 2 ya da DJI GO/GO4 uygulamasını kullanırken WiFi bağlantısını kaybettiğinizde, normal olmayan cihaz bağlantısı durumlarında veya uygulamanın güncelleme esnasında beklenmeyen şekilde kapanması yazılım güncellemesinin başarısız olmasına neden olmaktadır. Bu sorunların çözümü:

 • WiFi bağlantınızı kontrol edin ve dosyaların tamamen indirildiğinden emin olun.
 • Bağlantıyı tekrar sağlıklı bir şekilde kurabilmek için yeni bir bağlantı kablosunu deneyin.
 • Güncelleme başarısız olursa ve uygulamada herhangi bir uyarı belirmezse, uygulamayı yendien indirip kurun ve baştan başlayın.
 • Başka bir mobil cihaz ile güncelleme yapmayı deneyin.
 • DJI GO uygulaması ile yaptığınız güncelleme başarısız olmaya devam ediyorsa, DJI Assistant 2 uygulamasını indirip dronunuzu ve uzaktan kumandanızı bağlayarak güncelleme yapmayı deneyin (Inspire 1 ve Phantom 3 serileri dışında).

4 – SD Kart Hatası

Güncelleme yapacağınız zaman SD kartınızda 100mb ya da daha fazla boş alan olduğundan emin olun. Ayrıca SD kartınızda birden fazla yazılım sürümü mevcutsa ve dosya adı ya da depolama yeri doğru değilse güncellemeniz başarısız olacaktır. Çözümü:

 • SD kartınızda yeterli alanın olduğundan emin olun. Ayrıca, güncelleme yapmadan önce SD kartınızı formatlayın ve yedek almayı unutmayın.
 • Cihazınıza uyumlu olan yazılım paketini indirin. Dosyaları dışa aktardıktan sonra BIN dosyasını SD kartınıza aktarın. SD kartınıza aktarırken BIN dosyasının adını değiştirmeyin ya da başka bir BIN dosyası daha eklemeyin.

5 – Gevşemiş Gimbal Kablosu

Uçuş esnasında dronunuz bir engele çarptığında gimbal kablonuzda gevşeme meydana gelebilir. Bu durum gimbalınızda elektriksel problemlere ve buna bağlı olarak çalışma hatalarına yol açacaktır. Sorunun çözümü için:

 • Gimbal kablosunu kontrol edin. Kabloyu çıkarın ve tekrar takın. Ardından güncelleme yapmayı deneyin.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz çözüm önerilerinden hiçbirisi işinize yaramadıysa, bizimle sosyal medya hesaplarımız ya da internet sitemiz aracılığıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.