Zenmuse X4S

  • 1 İnç
  • 20MP 11.6 Duraklı
  • 4K 60FPS
  • H.264/H.265 100Mbps
  • 8.8mm/F2.8-11 FOV 84°
  • Leaf Shutter
  • Fast AF
  • 3 Eksenli Gimbal

Zenmuse X4S, ileri seviye görüntü kalitesi için 20MP 1 inç sensöre ve maksimum 12.800 ISO değerine sahiptir. Ayrıca, dinamik menzili Zenmuse X3’e göre 1 durak, renk hassasiyeti ve gürültü oranı sinyali 1.5 durak arttırılmıştır. DJI tarafından tasarlanmış düşük dağıtımlı ve düşük bozulma özelliğine sahip 24mm’lik lens kalitesine eşdeğer kompakt lens kullanmaktadır. 84° FOV özellikli yüksek çözünürlüklü lens, Zenmuse X4S’i hava fotoğrafçılığı alanında güçlü bir ekipman haline getiriyor. Inspire 2’nin güçlü görüntü işleme sistemi olan CineCore 2.0, 4K/60 H.264 ve 4K/30 H.265 videoları 100Mbps hızında ve video çekimi esnasında oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Zenmuse X4S seri çekim modunda JPEG ve DNG formatlarında 14fps 20MP hızını ve görüntü kalitesini desteklemektedir. Beceri ve görüntü kalitesi arasıdaki o zor dengeyi kurmanıza olanak tanımaktadır.

Uçan Kamera, Inspire 2

Inspire 1 ile karşılaştırıldığında Inspire 2, yenilikçi tasarımında CineCore 2.0 görüntü işleme sistemini barındırmaktadır. Bu, Sensör ve optik sistem bağlantı parçaları ile kolayca sökülüp takılabilir anlamına gelmektedir. Kamera sisteminin bu şekilde tasarlanması, işlemcinin meydana getirdiği manyetik müdahaleleri etkili bir şekilde engellemektedir. Ayrıca, değişik lens seçeneklerinin de duruma göre değiştirilmesine olanak tanımaktadır. Zenmuse X4S, 1 inçlik sensöre ve kompakt tasarıma sahiptir. CineCore 2.0 görüntü işleme sistemiyle bağlantılı bir şekilde çalışır; video ve fotoğraflarınızı kolay ve profesyonel bir şekilde çekmenizi sağlar.

1 İnçlik Sensör

Sensör boyutu, fotoğraf kalitesi için önemlidir. Zenmuse X4S’in 1 inçlik Exmor R CMOS sensörü, 11.6 dinamik menzil ve 20 MP görüntü yaratmak için piksel başına 2.4μm büyük piksel boyutu kullanmaktadır. 1/2.3-inç sensör kullanan Zenmuse X3 ile karşılaştırıldığında Zenmuse X4S, daha kaliteli görüntüler için ek dinamik menzil durağına, 1.5 daha fazla gürültü oranı sinyaline, renk hassasiyetine ve 12.500 maksimum ISO değerine sahiptir.

Renk Hassasiyeti

SNR %18

Dinamik Menzil

Yüksek Kaliteli Videolar

Inspire 2’deki CineCore 2.0 görüntü işleme sisteminin kullanılmasıyla Zenmuse X4S 4K/60fps H.264 ve 4K/30fps H.265 her iki formatta da 100Mbps bitrate ile video kaydı alabilmektedir. Ayrıca, çekilmiş görüntülerde 3D denoising teknolojisi ve 3D LUT renk üretimi teknolojisi sayesinde detayları korurken 5.2K kalitesindeki videoyu 4K’ya dönüştürebilirsiniz.

Profesyonel Lens

Özel olarak tasarlamış 8.8mm/F2.8-11 lens düşük bozulma ve 3μm yarıçapsal dağınım ile kompakt bir şekilde çalışmaktadır ve odak uzunluğu 24mm olan 35mm kameraya eşdeğerdir. Yüksek MTF oranı performansı ve sökülebilir alçak geçirgen filtre Zenmuse X4S’i boyutuna göre havada ve karadaki çekimlerde mükemmel ölçüde güçlü hale getirmektedir. Lens ayrıca, daha iyi ve kolay görüntü kaydı için yüksek hızda hareket eden objeleri iyi bir şekilde yakalamak ve çekim esnasında meydana gelebilecek görüntü bozulmalarının önüne geçmek amacıyla  1/2000 hızına sahip yaprak örtücü kullanmaktadır.

MTF grafiği, kontrast geçişi ve detaylandırma ayırmaları için lens ölçümünde kullanılmaktadır. Düşük kayıplı hat toplam kontrastı eşleştirirken; üst hat yansıma detayı çözünürlüğünü eşleştirmektedir. Görüntü yüksekliği, merkez noktasından olan uazklığın, görüntü dairesinin merkez noktasına olan oranını ve görüntü dairesinin çapını gösterir. MTF 1.0,  mükemmel lens performansı değeridir.

Her Anı Yakalayın

Inspire 2’de bulunan güçlü CineCore 2.0 görüntü işleme sisteminin de yardımıyla Zenmuse X4S, video çekimi esnasında JPEG ve DNG 14fps seri ve sabit fotoğraf çekimleri yapabilir. Yakaladığınız “o” mükkemel anı kolaylıkla ölümsüzleştirebilirsiniz.

Keskin Stabilizasyon

Yüksek işlemci hızıyla kombine edilmiş hafif tasarımı Zenmuse X4S’in gimbal motorlarını ultra duyarlı hale getirmiştir. Zorlu hareketlerde anında tepki vererek kamerayı stabil tutar. ±0.01° keskinlik değeri, 3 adet titreşim söndürme bilyeleri ve ağırlık azaltan aparat ile hassas ve sarsıntısız videolar elde etmek için oluşan titreşimleri etkisiz hale getirir. Sıkıca entegre edilmiş ve gizlenmiş kabloların sonucunda sadece 320° hareket kabiliyeti sunabiliyor fakat, 360° ve fazlası da cihaz hareketleriyle mümkündür.