Zenmuse X7

Sinematik Görüntü Yükseliyor

  • Inspire 2 Uyumlu
  • Super 35 Sensör
  • 6K CinemaDNG
  • 5.2K Apple ProRes
  • 14 Duraklı Dinamik Menzil
  • 24 MP Sabit Görüntü

Zenmuse X7 mükemmel çözünürlükü, en yüksek kalite film yapımları için entegre gimbal ile desteklenmiş kompakt Super 35 kameradır. Inspire 2 uyumluluğu ile en iyi profesyonel seviye hava sinematografisini sunar. 14 duraklı dinamik menzile sahip 24 MP CMOS sensör görüntülerinizdeki detayları korur ve 6K CinemaDNG ve 5.2K Apple ProRes 20 fps – 24 MP hızlı çekimleri destekler.

X7 ayrıca 4 farklı lens arası geçişi sağlayan, dünyanın ilk entegere lens eklentisi olan DL-mount’u kullanıcılara sunuyor. Kusursuz montaj için yeni DJI Cinema Color System, daha kolay post-prodüksiyon için doğru renkleri korur. Bunlar, film yapımcılarına yeni ufuklar açan ve hayallerinde çekimleri aynı şekilde gerçekleştirebilecekleri olanakları sağlamaktadır.

Mükemmellik İçin Tasarlandı

X7 Super 35 sensörü kullanıyor ve RAW 6K/30fps – 3.9K/59.94fps okuma hızını destekliyor. Kayıttayken sensörün diyagonal uzunluğu 26.6mm ve piksel boyutu 3.91 µm’a kadar ulaşabiliyor. Bu büyüklükteki sensör kullanıcılara daha yüksek ışık hassasiyeti sunuyor ve 14 duraklı dinamik menzili ile Zenmuse X5’ten daha geniş bir seçenek vaat ediyor.

Dahası, X7’de bulunan SNR 46 dB. Bunun anlamı X5’e göre 8 dB daha yüksek ve tonal menzili 9.41 bit daha yüksek. Bütün bu özellikler setlerdeki zorlu görevlerde daha iyi çalışmalar ortaya koymak için limitsiz yaratıcılık sunuyor.

S35

Sensor

6K

CinemaDNG

14 Duraklı

Dinamik Menzil

Dinamik Menzil

SNR

X5S

X7

Geniş Dinamik Menzil Görünümü

LUT

D-Log

DJI DL-Mount Sistemi

FSI-Cu teknolojisi sayesinde, X7’nin sensörleri daha ince dahili bağlantıya, artırılmış fotoduyarlık için ışığın algılama alanına ulaşması amacıyla açısı genişletildi. Bu da mükemmel görüntü kalitesini korurken, sensörü kullanmak için daha kompakt lens montajı sunmaktadır.

DL-mount’un flanj odak uzunluğu 17mm’den küçük, PL-Mount’dan 1/3 oranındadır. Bunun anlamı lens ile birlikte X7’nin ağırlığı 630 g olmasıdır. Inspire 2 ve X7 toplam ağırlığı da 4 kg’dır fakat, 40 kiloluk profesyonel cihazların verebileceği kaliteyi kullanıcılara rahatlıkla vaat etmektedir.

58 mm

Çap

16.84 mm

Flanj Odak Uzaklığı

449 g

Ağırlık

16.84 mm

Flanj Odak Uzunluğu

DL Lensler

DL-S 16mm F2.8 ND ASPH

DL 24mm F2.8 LS ASPH

DL 35mm F2.8 LS ASPH

DL 50mm F2.8 LS ASPH

Lens Özellikleri

Apple ProRes RAW

DJI, son sürüm Apple ProRes RAW’ı lisansını elinde bulundurmaktadır. Inspire 2’ye monte edildiğinde, Zenmuse X7 6K 14-bit 23.976 fps Apple ProRes RAW videolar çekebiliyor.

Daha Yaratıcı Esneklik

X7’nin bütün potansiyelini göstermek için, Inspire 2’de bulunan CineCore görüntü işleme sistemi CineCore 2.1’e güncellendi. Post-prodüksiyon kısmında daha yaratıcı özellikler için 6K/30fps CinemaDNG ve 5.2K/30fps Apple ProRes görüntü kaydı yapabiliyor.

değişken hassaslık seviyelerinde yüksek kaliteli görüntü kaydı yapabilmesi için yeni nesil EI modu CineCore 2.1’e entegre edildi. Ek olarak güncellenmiş görüntü işleme sistemi görüntüdeki bozulmaları ve kumlanmaları azaltıyor, profesyonel seviye sinematik görüntüler için koyu ton düzeltme sistemine adaptasyon sürecinde daha fazla detayı koruyor.

Yükseltilmiş görüntü işleme performansı haricinde, CineCore 2.1, profesyonel film yapımcılarına post-prodüksiyon aşamasında daha yaratıcı esneklikler tanımak için yeni renk sistemini desteklemektedir.

Başlangıçtan Bitişe Ezber Bozan Yapı

DJI’ın profesyonel görüntüleme sisteminin geniş özellik seçeneklerini keşfetmek ve film endüstrisindeki fotoğrafçılık alanına daha fazla alan kazandırmak için DJI, geliştirdiği yeni Sinema Renk Sistemi’ni gururla kullanıcılara sunmaktadır.

Yeni renk sistemi D-log Curve ve D-Gamut RGB renk alanından oluşuyor. Aklınızdaki profesyonel sinematografi ile, D-Log 15 duraklı dinamik alanı kodlayabiliyor. Bu da CineCore 2.0’a göre iki durak daha fazla anlamına geliyor. Yetersiz ışık durumlarında bile X7 gölglerdeki ve parlak noktalardaki detayları mükemmel bir şekilde koruyor ve post-prodüksiyon aşaması için yapımcılara daha fazla yaratıcı alanlar sunuyor.

D-Gamut, genellikle film yapımında kullanılan bütün DCI-P3 renk alanını kapsamaktadır. Ayrıca daha geniş yeşil ton kapsama özelliği ile hava sinematografisi ve fotoğrafçılığı için mükemmel derecede yeşil tonlar sağlamaktadır.

D-Gamut ayrıca, parlak renklerin yüzeyin her inçine yansımasını sağlamak için optimize yüzey tonu düzenlemesini kullanıcılara vaat ediyor. Renk derecelendirme aşamasında önerilen 3D-LUT ayarları uygulandığında, diyafram değişikliği olsa bile yüzey tonları yumuşak bir şekilde değişecektir. D-Gamut’ı tasarlarken, manuel renk derecelendirme, renk yönetimi ya da 3D-Lut olmadan yapılan düzenleme ve kurgular da düşünüldü.

Genişletilmiş Dinamik Menzil

Benzer ayarlar altında daha geniş dinamik menzil

CineCore2.0-ISO 500

CineCore2.1-EI 800

CineCore2.1-EI 400

CineCore 2.0

CineCore 2.1

Dengeli Renkler: Kolay Derecelendirme

RGB renklerdeki doygunluk oranı dikkatli bir şekilde düzenlenmiştir.

CineCore 2.0

CineCore 2.0

Yumuşak Yüzey Tonları

Daha yumuşak yüzey tonları, post-prodüksiyon aşamasında daha fazla çalışma alanı sunmaktadır.

CineCore 2.0

CineCore 2.1

Daha Yaratıcı İmkanlar

DJI’ın resmi LUT ayarlarına ek olarak, diğer geniş LUT efektlerini de kullanabilirsiniz.