Zenmuse X5

Hava Fotoğrafçılığı Evrimi

Hava Kameralarının Sıradaki Evrimi

Özel olarak hava fotoğrafçılığı ve videografisi için tasarlanan, dünyanın ilk aynasız, kompakt Micro Four Thirds kamerası olan Zenmuse X5 ile tanışın. Inspire serisi ile uyumlu bir şekilde çalışması için tasarlanmış olan X5, 4K/30fps video çekimleri ve 16MP sabit çekimler yapabilen güçlü sensöre sahiptir. Standart değitirilebilir MFT lens yuvası ve odaklanma, diyafram ve daha fazlasını kablosuz olarak uzaktan yönetilmesine olanak tanıyan sistemleriyle Zenmuse X5, hayalinizdeki çekimleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Hava çekimlerinin geleceğine hoş geldiniz.

Artırılmış Dinamik Menzil

12.8 duraklı dinamik menzili sayesinde çekimlerinizdeki gölgeler ve ışıklı alanlar mükemmel temizlikte kullanıcılara sunuluyor.

Daha İyi Piksel Açıklığı

Zenmuse X5’in M4/3 sensörü, önceki hava kameralarına göre daha keskin ve daha detaylı görüntüler vermektedir. X3 kamera ile karşılaştırıldığında görüntüler arasındaki kalite farkları net bir şekilde görülmektedir.

16.0
Megapiksel

Micro Four Thirds

Devrim Niteliğindeki Sensör

Zenmuse X5, hava fotoğrafçılığında devrim niteliğinde olan güçlü Micro Four Thirds sensöre sahiptir. Sensörü ile birlikte Inspire 1’de bulunan X3’e göre 8 kat daha büyüktür. Yeni MFT sensörü ISO menzili 100 – 25600 arasında, yüksek kaliteli  ve yüksek hassasiyetli görüntü kaydı almaktadır. Ayrıca, ileri teknoloji yüksek çözündürme gücü dengesi, doğru sınıflandırma ve düşük bozulma oranı ile artistik ve yaratıcı yönünüzü çekimlerinizde yeniden keşfedeceksiniz.

Uçuşa Hazır

Uzun ve karışık kurulumlara elveda deyin. Zenmuse X5, DJI’ın profesyonel Inspire serisi ile mükemmel bir şekilde uyumludur. Inspire gibi sadece tam entegre sistemler kontrol ve güven kavramlarını bir arada kullanıcılara sunabilmektedir. Bu iki cihazın kombinasyonu ile görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığını hava çekimlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kontrolü Elinize Alın

Zenmuse X5 ile eşi benzeri olmayan kontrol kabiliyeti parmağınızın ucunda. Yenilikçi auto-focus modunda, akıllı cihazınızın ekranına dokunarak kameranızın belirlenen alana odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca, odaklanma, örtücü ve diyafram ayarlamalarını DJI GO uygulaması aracılığıyla yapabilirler. X5 ile her zaman kontrolü elinize alabilirsiniz.

Profesyonel Hava Videografisi

Kompakt boyutunun dışında X5, 4K (3840 x 2160)/30fps, 2.7K (2704×1520)/30fps ve Full HD (1920×1080)/60fps MP4/MOV formatlarında video kaydedebilmektedir. Kamera ayrıca profesyonel seviye videoları muazzam kalitede ve detaylardan ödün vermeden çekmektedir. Yüksek hızlı sinyal okuması, kayıt esnasında oluşan jöle etkisini azaltır ve bunun sonucunda da yüksek hızlı yapılan uçuşlarda bile harika görüntüler elde edersiniz. Zenmuse X5 ayrıca, Zebra Pattern ve Focuk Peaking gibi kameranın her işe uyum sağlamasına olanak tanıyan özellikleri ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Anılar Yaratın

16MP fotoğraflar çekebilen M4/3 sensörü ile Zenmuse X5, ekranınızda olduğu kadar çerçeve içinde de müthiş görünecek baskı hazır fotoğraflar  üretmektedir. Orijinal Inspire 1 kamerasına göre ekstra pikselleri sayesinde %25 artış sağlanmaktadır. Örtücü hızı saniyede 1/8000 hızına sahiptir ve yeni görüntü işlemcisi gücü seri çekimlerde saniyede tam ölçülü 7 adet fotoğraf yakalama kabiliyetine sahiptir. Bu özellikler sayesinde mükemmel anlarınızı kaliteli ve kolay bir şekilde ölümsüzleştirebilirsiniz.

Benzersiz Stabilizasyon

DJI’ın stabilizasyon sistemleri üzerine benzersiz deneyimi sayesinde X5, yüksek kaliteli, uçuş esnasında kameranızı otomatik olarak sabitleyen 3 eksenli gimbala sahiptir. Gimbal, eşzamanlı olarak drone ile iletişim kurar; her komutu hızlı ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirir. 0.02° keskinlik isabeti ile sub-piksel stabilizasyonunu gerçekleştirir. Bunun sonucunda Zenmuse X5 uzun pozlama ya da uçuş stilinize rağmen hassas çekimler ve keskin fotoğraflar elde etmenize olanak tanır.

Değiştirilebilir Lens Yuvası

Profesyonel fotoğrafçılık ve videografi için özel olarak üzreilmiş olan Micro Four Thirds kameralarda olduğu gibi Zenmuse X5′ te lens seçiminde kullanıcılara lens seçiminde özgürlük sunar. Standart MFT yuvası kullanılan cihazda büyük lens üreticilerinin lens modelleri ve gelecekteki teknolojik geliştirmelerden yararlanmak esas alınmıştır.

Şu anda piyasada bulunan çoğu lens çeşidi X5′ e uyumludur. Farklı özellikler ama aynı yüksek kalite ile bu lensler kullanıcılara büyük oranda esnek seçimler sağlamaktadır.

DJI GO Uygulaması

YZenmuse X5’i dronunuzu kontrol ettiğiniz DJI GO uygulamasından aynı şekilde uzaktan kontrol edebilirsiniz. DJI Lightbridge ile canlı HD görüntü alarak, çekim esnasında neyi ya da nereleri çektiğinizi anında görebilir ve gerekli ayarlamaları anında yapabilirsiniz.

  • Otomatik ya da manuel olarak uzaktan odak kontrolü
  • 360 derece kamera kontrolü
  • Youtube’a video yükleme veya canlı yayın açma kabiliyeti
  • Diyafram, örtücü hızı ve beyaz dengesi gibi manuel ayarlar
  • Daha fazla özellikler için yazılım güncelleme desteği
  • 1.6 kilometre menzil

Uzun Ömürlü

Kameranın üretiminde, ağır ve uzun süreli kullanımlara dayanabilmesi için  yüksek kaliteli magnezyum ve alüminyum alaşımlar kullanılmıştır. Kolay taşıma, uzun uçuş süresi ve uzun ömürlü olması için kompakt ve hafiftir.

Hassas Odak Kontrolü

Uçuş kontrolünde olduğu gibi odak kontrolünü de DJI GO uygulaması ya da DJI Focus sistemi ile uzaktan yapabilirsiniz. Basit olarak, DJI Focus’u cihazınıza bağlayın ve çekimlerinizin nasıl görüneceğine siz karar verin.