DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

DJI FPV Combo Kutu İçeriği ve Öne Çıkan Özellikler

DJI FPV ve DJI Goggles V2 kutu icerigi ve one cikanlar

DJI FPV drone, goggles, uzaktan kumanda ve hızlı bir şekilde başlamak için gerekli olan tüm aksesuarlara sahip uçuşa hazır bir FPV sistemidir. Bu sistem kullanıcılara nefes kesici ve etkileyici bir deneyim sunar ve 4K/60fps video çekimi de yapabilmektedir. Yeni başlayanlar ve deneyimli pilotlar için DJI FPV Combo üç farklı uçuş modu ve daha sezgisel kontrol için pilotların deneyimleyebileceği, basit el hareketleriyle dronu yönlendirebileceği DJI Hareket Kontrolcüsü’nü kullanıcıların beğenisine sunmaktadır.

Bu yazımızda DJI FPV Combo ürünün kutu içeriğini ve FPV drone uçuşu konusunda ön plana çıkan ve eşi benzeri olmayan ana özellikleri inceliyoruz.

DJI FPV: Kutu İçeriği

DJI FPV Combo paketi kullanıcıların FPV drone dünyasını keşfedebilmeleri için gerek duyacakları tüm aksesuarlara sahiptir. Piyasada bulunan çoğu FPV seçeneklerinden farklı olarak DJI FPV her şeyi bünyesinde barındıran, parça birleştirmeye ihtiyaç duymayan uçuşa hazır bir sistemdir. Aşağıda kutu içerisinde bulunan ekipman listesini inceleyebilirsiniz.

Ürün Adı FPV Combo
DJI FPV Drone ×1
Akıllı Uçuş Bataryası ×1
Pervaneler x4
Gimbal Koruyucu ×1
DJI FPV Üst Kapak ×1
Uzaktan Kumanda 2 ×1
Kontrol Çubuğu ×2
Goggles V2 ×1
Goggles Anten(çift bant) ×4
Goggles Bataryası ×1
Goggles Güç Kablosu(USB-C) ×1
Goggles Kafa Bandı ×1
Goggles Köpük Destek ×1
DJI FPV AC Güç Adaptörü ×1
DJI FPV AC Güç Kablosu ×1
USB-C Veri Kablosu ×1
USB-C OTG Kablosu ×1

DJI FPV: Öne Çıkan Özellikler

Sarp kayalıklardan atlamaya hazırlandığınızı hayal edin. Tehlikeden uzak durarak aynı hissi yaşamaya ne dersiniz? DJI PFV’nin de kullanıcıların kalp atışını hızlandırıcı duygular yaşatacağına eminiz. Bu sezgisel sistem benzersiz deneyimler ve inanılmaz görüntüler ortaya çıkarmak için oluşturuldu. Hassas ve stabil görüntüler için N modundan, sonsuz manevralar yapabileceğiniz M moduna kullanıcılar dünyayı daha önce hiç görmedikleri bir perspektiften keşfedecekler.

İnanılmaz Derecede Sürükleyici Deneyim

İster sık ormanların içerisinden ister sarp kayalıklara sahip bir sahilde uçuş yapıyor olun DJI FPV tüm detayları etkileyici bir şekilde yakalamanızı sağlar. Etkileyici FPV gözlükler oldukça temiz, düşük gecikmeli HD görüntü aktarımı ve 150 derece süper geniş açılı FOV görüntü sunar.* Drone ayrıca 140 kmh maksimum hıza** ve iki saniye içerisinde 0-100kmh hıza çıkabilme özelliği ile hem müthiş bir uçuş deneyimi hem de görüntü kalitesi sunar. Hatta o kadar hızlı ki kendinizi adeta yarış arabası sürüyor gibi hissedeceksiniz.

*150 derece FOV özelliği sadece 50 ya da 100fps değerlerinde çekim yaparken kullanılabilmektedir.

**Uçuş hızı konusunda her zaman uçuş yaptığınız ülkenin kanunlarını ve düzenlemelerini inceleyin ve bu çerçevede uçuş yapın. Maksimum uçuş hızı kullandığınız uçuş moduna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Mükemmel Sonuçlar

Uçuş deneyimi yeterince efsanevi evet fakat cihaz, sunduğu uçuş deneyimi ile doğru orantılı olarak görüntü çekim kalitesine de sahiptir. Dronun gimbal kamerası 120Mbps’ye kadar 4K/60fps videolar çekebilir ve 150 derece süper geniş açı FOV ile uçuş yaptığınız alanın neredeyse tamamını kadrajınızda görebilirsiniz. Ayrıca 4x Slow Motion, RockSteady görüntü stabilizasyonu ve bozulma düzeltme gibi özellikler ile pilotlar yoğun fakat ultra hassas ve sinematik görüntüler elde edebilirler.

Kolay Kontrol

DJI FPV Combo pilotların üç farklı uçuş moduyla uçuş yapabilmelerini sağlayan standart uzaktan kumanda ile birlikte gelmektedir. N(normal) modu Mavic serilerine benzer bir kontrol deneyimi sunar. S(sport) modu hibrit bir mod olarak N modunun stabilizasyonu ile FPV drone modellerinin daha ilgi çekici manevra kabiliyetleri arasında köprü görevi görür. M(manual) modu sınırsız kontrol seçenekleri ve tam anlamıyla FPV deneyimi sunar. M modunu kullanmadan önce pilotlar daha güvenli bir uçuş gerçekleştirmek için DJI Virtual Flight uygulaması ya da diğer FPV simülasyonları ile yeteri kadar pratik yaptıklarından ve bilgi sahibi olduklarından emin olmalıdırlar.

Bu üç uçuş modu ile yeni kullanıcılar FPV dünyası hakkında daha çok şey öğrenebilir ve kendilerini daha hızlı geliştirerek deneyim kazanabilirler.

Daha sürükleyici bir uçuş deneyimi için DJI Hareket Kontrolcüsü (ayrı olarak satılmaktadır) kullanımı da önerilmektedir. Bu küçük cihaz avuç içinize sığar ve standart uzaktan kumanda yerine kullanılarak sadece basit el hareketlerinizle daha sezgisel ve kolay bir uçuş deneyimi sunar.

İleri Seviye Güvenlik Özellikleri

FPV drone modellerinin kazaya daha müsait olduklarını bildiğimiz için DJI PFV pilotların daha güvenle uçabilmeleri için ileri seviye güvenlik özellikleriyle birlikte gelmektedir. Acil fren ve yükselme özellikleri pilotlara tek tuş ile saniyeler içinde durma ve yükselme imkânı sunmaktadır. Bu özellikler tüm uçuş modları ile kullanılabilmektedir ve pilotların uçuş yaptığı ortamda daha özgüvenli hareket edebilmelerini ve tehlike anında uçuşu hızlı bir şekilde sorunsuz sonlandırabilmesini sağlamaktadır.

Güvenilir Eve Geri Dön özelliği bu drone modelinde de bulunmaktadır ve dronun uçuş sırasında bir şekilde kumanda ile bağlantısının kopması halinde kalkış yaptığı noktaya otomatik dönüş yapmasını sağlamaktadır. Eve geri dön modunda ya da N modunda yapılan herhangi bir uçuşta ileri ve aşağı yönü engel algılama sistemi aktiftir ve engel algılandığında dronu otomatik olarak yavaşlatmaktadır.* DJI FPV ayrıca modüler tasarıma sahip olmasıyla hasar alındığında gimbal kamera, iniş takımı ve üst kapak gibi parçaların değiştirilebilmesine olanak tanımaktadır.

*DJI FPV engel algılandığında otomatik olarak hızını düşürür fakat otomatik olarak tamamen durmaz.

Sonuç Olarak

DJI FPV, FPV dünyasına adım atmak isteyen ya da bu alanda deneyimli olan kullanıcılara ihtiyaç duyabilecekleri tüm aksesuar ve özellikleri sunabilen bir cihazdır. Bu sürükleyici sistem ileri seviye güvenlik özelliklerine, çoklu uçuş modlarına ve yüksek kaliteli fotoğraf ve video çekim kabiliyetine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca uçuş yapmaya başlamadan önce DJI Virtual Flight uygulaması ile uçuş kabiliyetlerini geliştirebilmektedir. Uçuş sırasında daha rahat olmanız için modüler tasarıma sahiptir ve bu sayede parçaları değiştirilebilmektedir. Bir FPV drone arıyorsanız, DJI FPV’nin kolaylığında, değerinde ve kalitesinde bir drone bulmak oldukça zordur.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.