DJI Gimbal & Kamera, DJI Ürünleri, Gimbal & Kamera Ürün Tanıtımı

DJI Mavic 3 Pro: Dünyanın İlk Üç Optik Kameralı Dronu

Sivil dronlarda ve yaratıcı kamera teknolojisinde dünya lideri olan DJI, farklı odak uzunluklarına sahip üç kamera barındıran havadan içerik üretiminde yeni bir çağ başlatan üçlü kamera sistemine sahip amiral gemisi drone Mavic 3 Pro’yu tanıttı. Mavic’in ünlü Hasselblad kamerası, iki telefoto kamerası, 43 dakikalık maksimum uçuş süresi, DJI’ın imzası olan çok yönlü engel algılama ve 15 km HD video iletimi özelliklerine sahip Mavic 3 Pro, içerik oluşturucuların yaratıcılıklarının sınırlarını zorlamalarına olanak tanıyor.

Tek Drone 3 Farklı Lens

Mavic 3 Pro, çoklu odak uzunluklarına (24mm/70mm/166mm) sahip üçlü kamera sistemi sayesinde, kullanıcıların çoklu senaryo yetenekleriyle yaratıcı vizyonlarını tam olarak ifade etmelerini sağlayan ileri seviye görüntüleme performansına sahiptir. İster geniş açıyla içerik oluşturulması, ister orta tele ile belirli bir konuma hareket edilmesi ve ardından belirli bir alana veya karaktere odaklanılması olsun, her kamera kullanıcıya kendi benzersiz görsel hikayesini anlatabilmesi için tam kontrol sağlar.

Hasselblad Kamera Kalitesi

Mavic 3 serisinin 4/3 CMOS Hasselblad kamerasını kullanan Mavic 3 Pro, yüksek standartlı profesyonel tasarım sunuyor. Hasselblad kamera, 12,8 durağa kadar doğal dinamik aralıkla 12 bit RAW fotoğraf çekimini destekler ve öne çıkan görüntü ayrıntıları sunar. Ayrıca, Hasselblad Doğal Renk Çözümü (HNCS) insan gözünün algıladığı renkleri doğru bir şekilde yansıtabildiği için kullanıcılar post prodüksiyon ve karmaşık renk ön ayarları olmadan imrenilecek çekimler elde etme konusunda kendilerini güvende hissedebilirler.

Etkileyici bir dizi profesyonel video özelliği ile; 50 fps’de 5,1K’ya kadar veya 120 fps’de DCI 4K video çekimi ile içerik oluşturucular kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak.

Yeni 10 bit D-Log M renk modu, bir milyar renge kadar kaydı desteklemektedir. Gün doğumu ve gün batımı gibi yüksek kontrastlı senaryolarda bile tam spektrumlu bir görsel deneyim için hassas ayrıntılarla birlikte doğal renk geçişleri sunmaktadır. Ayrıca D-Log M modu, renk derecelendirme zorluğunu azaltarak kalite veya görüntü netliğinden ödün vermeden verimli bir post prodüksiyona olanak tanıyor.

Mavic 3 Pro’nun görüntü kalitesinin sınırlarını zorlamak isteyenler için Mavic 3 Pro Cine, profesyonel yaratıcılar için kapsamlı seçenekler sunar. Üç kamera da Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 ve Apple ProRes 422 LT kodlamayı destekler. Ayrıca, profesyonel iş akışını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için yerleşik bir 1 TB SSD ve 10 Gb/sn lightspeed veri kablosuna sahiptir.

Güçlü Subject Framing Özelliği

Orta tele kamera (70 mm format eşdeğeri), ilgi çekici binaların kadrajlanmasından ticari çekimlerdeki arabalara kadar bir dizi farklı senaryo için uygundur. 1/1,3″ CMOS sensörü ve 3x optik yakınlaştırması ile 48MP/12MP fotoğraflar, 4K/60fps video çekebilir ve yeni D-log M’yi desteklemektedir. Konuyu vurgulamak için alan derinliğini ve odak derinliğini sıkıştırır ve benzersiz bir derinlik ve boşluk hissi verir. İzleyicilerini çarpıcı bir Hyperlapse ile şaşırtmak isteyenler için 3x optik yakınlaştırmalı kamera ideal seçim olacaktır.

Ufka Hakim Olun

Mavic 3’ün tele kamerasının geliştirilmiş versiyonunu kullanan Mavic 3 Pro, artırılmış çözünürlüğe, açıklığa (f4.4’ten f3.4’e) ve video kare hızına sahip bir kamera sunar. 7x optik yakınlaştırma ve 12 MP fotoğraflarla 4K/60 fps video çekmeyi destekler. 28x’e kadar ulaşan hibrit odaklama ile, karlı dağlar veya binalar gibi nesnelerin yakınında uçuş yapmadan içerikler üretebilirsiniz. Ayrıca, hayvanları rahatsız etmeden güvenli bir mesafeden zahmetsizce gözlemleyebilir ve çekim yapabilirsiniz.

Hikayenize Odaklanın

Mavic 3 Pro, 43 dakikaya kadar uçuş süresi sağlayarak içerik oluşturuculara çekim kompozisyonlarını düşünmek için daha fazla zaman ve pil ömrü hakkında endişelenmek için daha az zaman tanır. Çok Yönlü Algılama ve APAS 5.0 ile daha fazla güvenlik sunar. Sekiz geniş açılı görüntü sensörü, her yöndeki engelleri hassas bir şekilde algılamak ve bunlardan kaçınarak güvenli bir uçuş rotası planlamak için yüksek performanslı bir görüntü bilgi işlem motoruyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Dronun DJI O3+ iletim sistemi, sabit, net bir kamera görüntüsü sunar ve 15 km mesafeye kadar yüksek kare hızlarında 1080p/60 fps HD canlı yayını iletebilir. İletim mesafesi, sinyal gücü için önem arz eder ve bu nedenle dronun her zaman pilotun görüş alanı içinde uçması tavsiye edilmektedir.

Waypoint Flight, Seyir Kontrolü ve Gelişmiş RTH gibi ek özellikler, otomatikleştirilmiş uçuş deneyimini arttırmaktadır.

Waypoint Flight: Kullanıcının ön ayarlı seyir noktalarına göre otomatik olarak bir uçuş rotası planlar ve rotaları tam olarak tekrarlayabilir.

Hız Kontrolü: Uzun mesafeli manuel kontrol sırasında daha yumuşak kamera hareketi için kontrol çubuklarına sürekli basmadan Mavic 3 Pro’yu herhangi bir yönde uçacak şekilde ayarlayın.

Gelişmiş RTH: RTH yolundaki engelleri kolayca atlayarak, otomatik olarak başlangıç noktasına güvenli ve verimli bir uçuş rotası belirler.

DJI’ın Öne Çıkan Akıllı Özellikleri

İster havadan içerik üretimine yeni başlayan biri, ister deneyimli bir profesyonel olun, Mavic 3 Pro, dudak uçuklatan içeriklere yardımcı olmak için DJI’ın eksiksiz akıllı mod paketine sahiptir.

FocusTrack: Hasselblad kamera ve Mavic 3 Pro’nun orta tele kamerası, ActiveTrack 5.0, Spotlight ve Point of Interest’i içeren FocusTrack’i destekler ve birden fazla yönde sabit izleme çekimleri sağlar.

MasterShots: MasterShots yalnızca tek bir dokunuşla etkinleştirilir ve drone otomatik olarak sinematik çekimler oluşturmak için çekim yapar, düzenler ve müzik ekler.

QuickShots: Drone, Rocket, Circle ve Helix gibi çeşitli kamera hareketlerini gerçekleştirir.

Panorama: Daha kapsamlı ve muhteşem bir manzara çekimi için 100 MP’lik kayıpsız bir panorama fotoğrafı oluşturur.

Mavic 3 Pro ile ham görüntüleri klasik içeriğe dönüştürmek her zamankinden daha kolay. Yüksek Hızlı Hızlı Aktarım seçeneği, uzaktan kumandaya bağlanmadan saniyede 80 MB’a varan hızlarda Wi-Fi 6 üzerinden doğrudan drondan cep telefonuna hızlı görüntü ve video indirmelerine olanak tanır.

DJI’ın resmi olarak önerilen video düzenleme uygulaması LightCut, kullanıcıların ürettikleri içeriklerle daha fazlasını hızlı bir şekilde yapmak isteyenler için zengin çekim ve düzenleme özellikleri sunar. Görüntüler, Mavic 3 Pro’dan dışa aktarılmadan önizlenebilir ve AI tabanlı Tek Dokunuşla Düzenleme özelliği sayesinde kullanıcıların nereye giderlerse gitsinler zahmetsizce içeriklerini düzenlemesine ve oluşturmasına olanak tanır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.