DJI Gimbal & Kamera, DJI Ürünleri, Gimbal & Kamera Ürün Tanıtımı

Aynasız Kamera Sahipleri İçin DJI RS3 Mini

Sivil dronelarda ve yaratıcı kamera teknolojisinde dünya lideri olan DJI, günümüzün ana akım aynasız kamera ve lens markalarını desteklemek için özel olarak geliştirilmiş, hafif bir el tipi seyahat sabitleyicisi olan DJI RS 3 Mini’yi tanıttı. Daha küçük ve daha hafif bir gövdeye sahip olan DJI RS 3 Mini, RS 3 serisinin mükemmel stabilizasyon performansını sürdürerek kullanıcıların manzaralar arasında veya kentsel yerlerde seyahat ederken profesyonel düzeyde içerik oluşturmasına olanak tanıyor. Ayrıca, 800 g’dan hafif olan gimbal, 2 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor. Bluetooth deklanşör kontrolü, 3. nesil sabitleme algoritması, yerel yatay ve dikey kamera montajı ve 1,4 inç renkli dokunmatik ekran gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

DJI’nin profesyonel ortamlarda sinematografi için Ronin serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana DJI, sayısı giderek artan içerik oluşturuculara profesyonel düzeyde teknoloji getirmek için yeni çözümler sunuyor. “DJI RS 3 Mini, DJI’ın anlarını bir fotoğrafta veya videoda yakalamayı seven herkese yenilikçi stabilizasyon teknolojileri getirme vizyonunun yeni bir üyesi. Bu sayede aynasız kamerası olan herkes dünya çapında film setlerinde ve stüdyolarda kullanılan sektör lideri teknolojinin aynısını deneyimleyebiliyor.

Tek Elle

RS 3 Mini, hem kompakt hem de taşınabilir olan hepsi bir arada tasarımı benimser. Dikey çekim modunda yalnızca 795 g ağırlığında olan RS 3 Mini, RS 3 Pro’dan yaklaşık %50 ve RS 3’ten %40 daha hafiftir. Bir omuz çantasında kolayca saklanabilir ve ağırlığı, onu daha uzun dış mekan çekimleri sırasında seyahat etmeye çok daha uygun hale getirir.

Aynasız Kamera Sahipleri İçin Mükemmel Bir Araç

2 kiloya kadar ağırlık taşıyabilen RS 3 Mini, Sony A7S3 + 24-70mm F2.8 GM lens, Canon EOS R5 gibi bir dizi ana akım aynasız kamera ve lens kombinasyonunu destekler. + RF24-70mm F2.8 STM lens veya Fuji X-H2S + XF 18-55 mm F2.8-4 lens ve diğer lens modelleri uyumluluğu için tam uyumluluk listesini inceleyiniz. Güçlü motoru sayesinde, yakınlaştırma sırasında maksimum odak uzaklığına ulaştığında bile çekilen görüntünün sabit kalmasını ve tekrar dengelemeye gerek kalmamasını sağlar.

Yerel Dikey Çekim

Günümüzün dikey video oluşturma ihtiyaçlarını karşılamak için RS 3 Mini, yeni tasarlanmış, çift katmanlı, hızlı açılan bir plakaya sahiptir. Hızlı serbest bırakma plakasını dikey kola takarak, ek aksesuarlara ihtiyaç duymadan dikey çekim elde edilebilir ve geleneksel dikey moda kıyasla gimbal dönüş açısı sınırlı değildir. Kısa video ve sosyal medya içerikleri kolaylıkla çekilebilir. RS 3 Mini ayrıca, kameranın dönmesini ve gevşemesini önleyen yeni kavisli yerleştirme kılavuzuna sahip bir üst plakaya sahiptir.

3. Nesil Stabilizasyon

Hafif ve güçlü RS 3 Mini, her seviyeden kullanıcıya benzeri görülmemiş, kolay ve esnek bir manzara veya sokak çekimi deneyimi yaşatan, aynı zamanda taşınabilirlik ve profesyonellik sağlayan profesyonel bir sabitleyicidir. DJI’nin RS 3 Pro’da bulunan 3. nesil stabilizasyon algoritması, kullanıcı koşarken, düşük açılı çekim yaparken veya el feneri modundayken olağanüstü performans sağlamak için RS 3 Mini’de kullanılmıştır. Çekim boyunca içerik kararlılığı sağlanarak ve kullanıcının deneyiminden bağımsız olarak profesyonel düzeyde görüntü sabitleme elde edilebilmektedir. Kullanıcılar nesnelerinin etrafında çekim yaparken, RS 3 Mini sorunsuz kamera hareketleri sağlar. RS 3 Mini, insanları düzenli bir şekilde takip edebildiğinden ve daha çeşitli çekimler için yüksek ve düşük açılar arasında geçiş yapabildiğinden, kullanıcıların ayak hareketlerine ve hıza çok fazla dikkat etmesi gerekmez. Dinamik 360° görüntüleme, güçlü bir görsel etki ve göz alıcı çekimler sunar.

Zahmetsiz Bağlantı

Kablosuz bluetooth deklanşör özelliği, günümüzün ana akım aynasız kameralarının çoğunluğuyla bağlantıyı desteklemektedir. İlk bağlantıdan sonra, kamera açılır açılmaz otomatik olarak harekete hazır olarak ve kullanıcılar, video kayıt ve fotoğraf çekme işlevlerini gimbal üzerindeki kayıt düğmesi aracılığıyla doğrudan kontrol ederek, hemen çekime konsantre olmalarını sağlamaktadır. Kullanıcılar, desteklenen lense sahip bir Sony kamera kullanırken, ön kadran aracılığıyla merceğin optik veya dijital yakınlaştırmasını doğrudan kontrol ederek kamera kontrol kablosu ihtiyacını ortadan kaldırabilmektedir.

Kontrol Parmaklarınızın Ucunda

Rahat kontrol için 1,4 inçlik tam renkli dokunmatik ekran, gimbalin üç özel modu arasında geçiş yapmak için M modu düğmesi ve odaklama için ön kadran sayesinde gimbalı tek elle kolayca yönetebilirsiniz.

Bol Aksesuarlar

Gövdenin yan tarafında bir NATO bağlantı noktasına sahip olan RS 3 Mini, DJI Evrak Çantası Kolu, harici dolgu ışıkları veya mikrofonlar gibi çeşitli aksesuarları bağlayarak daha fazla çekim seçeneği sunar.

Günlük Çekim İçin Fantastik Güç

RS 3 Mini’nin entegre pil tutacağı, bir günlük çekimin ihtiyaçlarını karşılayarak 10 saate kadar şarj sağlar. Kullanım sırasında da şarjı destekler ve 2,5 saat gibi kısa bir sürede tamamen şarj edilebilir.

Ronin Uygulamasından En İyi Şekilde Yararlanın

Ronin uygulaması, kullanıcıların içerik üretirken sunulan özelliklerden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için çok sayıda akıllı çekim işlevine sahiptir.

Timelapse: İlgi çekici bir açılış veya nefes kesici bir geçiş için herhangi bir videoya timelapse ekleyin.
Track Recording: Herhangi bir sahnenin veya ortamın dinamik bir videosu için yalpa çemberini 10 adede kadar önceden ayarlanmış nokta boyunca hareket edecek şekilde ayarlayın.
Panorama: Önünüzdeki tüm sahneyi gösteren panoramik bir fotoğrafla kameranın görüş alanını genişletin.

Ronin Uygulamasından En İyi Şekilde Yararlanın

Ronin uygulaması, kullanıcıların içerik üretirken sunulan özelliklerden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için çok sayıda akıllı çekim işlevine sahiptir.

Timelapse: İlgi çekici bir açılış veya nefes kesici bir geçiş için herhangi bir videoya timelapse ekleyin.
Track Recording: Herhangi bir sahnenin veya ortamın dinamik bir videosu için yalpa çemberini 10 adede kadar önceden ayarlanmış nokta boyunca hareket edecek şekilde ayarlayın.
Panorama: Önünüzdeki tüm sahneyi gösteren panoramik bir fotoğrafla kameranın görüş alanını genişletin.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.