DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

DJI Mini 2 vs Mavic Mini: En İyi Mini Drone

Oldukça hafif, güçlü ve kullanımı kolay. DJI Mini 2, Mavic Mini’yi başlangıç seviyesi kullanıcılar için en iyi drone modeli yapan tüm özellikleri barındırmasıyla birlikte daha da geliştiriyor ve daha sezgisel olmasının yanında kolay kullanım avantajı da sağlıyor. Bu yazımızda Mini 2 drone modelindeki 4 ana geliştirmeyi inceliyoruz.

DJI Mini 2 vs Mavic Mini: 4 Ana Geliştirme

Geliştirilmiş Kamera Performansı

DJI Mini 2 DJI Mavic Mini
Video  4K/30fps 2.7K/30fps
Zoom 4x Zoom Desteklenmiyor
Fotoğraf Formatı JPEG, RAW JPEG

Mavic Mini 2.7K video çözünürlüğüne sahipken Mini 2, profesyonel sonuçlar arayan kullanıcılara yüksek kaliteli 4K/30fps videolar sunmaktadır. Kuş uçuşu görünümü özelliği sayesinde maceralarınızda çektiğiniz görüntülerin çevrenizdeki insanların hoşlarına gideceğinden emin olabilirsiniz.

Mini 2 ayrıca kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için 4x dijital zoom özelliğine sahiptir. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da evcil dostlarınızla çekim yaparken dronunuzun objeye çok yakından uçmadığından emin olabilirsiniz.

Mavic Mini sadece JPEG formatını desteklerken DJI Mini 2 JPEG ve RAW formatlarını fotoğraf ve zamanlı çekim modlarında destekleyerek kullanıcılara post-prodüksiyon aşamasında esneklik sunmaktadır.

Daha Güvenli Uçuş Performansı

DJI Mini 2 DJI Mavic Mini
Maks. Uçuş Hızı 16 m/s 13 m/s
Rüzgar Direnci Seviye 5 Seviye 4

Mini 2’nin maksimum uçuş hızı ve rüzgar direnci arttırılmıştır ve daha esnek çekim menzil ve koşulları için geliştirilmiş itiş gücüne sahiptir. Mavic Mini 13m/s maksimum uçuş hızına sahipken Mini 2 16m/s’ye kadar uçuş yapabilmektedir. Seviye 4 rüzgar direncine karşılık seviye 5 rüzgar direncine sahip olan Mini 2 değişken koşullarda çekim yapabilmektedir.

Arttırılmış Aktarım Stabilizasyonu

DJI Mini 2 DJI Mavic Mini
Aktarım OcuSync 2.0 Wi-Fi
Aktarım Menzili 10 km (FCC) 4 km (FCC)

Mini 2’nin aktarım menzilini arttırmak ve sinyal müdahalelerine karşı daha güçlü koruma için DJI’ın son teknolojilerinden olan OcuSync 2.0 kullanılmaktadır. Dahili OcuSync 2.0 ile dronun maksimum aktarım menzili 10km’ye çıkmıştır ve iki frekans arasında otomatik olarak ayarlamalar yaparak kullanımda esneklik sunmuştur. Endişesiz bir şekilde uçuş yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Daha Akıllı Özellikler

DJI Mini 2 DJI Mavic Mini
QuickShots Dronie, Circle, Helix, Rocket, ve Boomerang Dronie, Circle, Helix ve Rocket
Panorama Sphere, 180° ve Geniş Açılı Desteklenmiyor
Düzenleme Geliştirilmiş Fotoğraf Desteklenmiyor
İndirme QuickTransfer, Parça İndirme Desteklenmiyor

Sezgisel DJI Fly uygulaması, Eve Dön fonksiyonu ve diğer çeşitli akıllı özellikleri ile Mini 2 tamamen kullanıcı ve yeni başlayan dostu olmakla birlikte her uçuşu kolaylaştıran, unutulmaz ve eğlenceli kılan bir drone modelidir. DJI Mini 2 tıpkı Mavic Mini modelinde olduğu gibi tek dokunuşla QuickShots özelliklerine sahiptir ve ek olarak Boomerang özelliğini desteklemektedir. Başlangıç seviyesi kullanıcıların Hollywood seviyesinde videoları kolaylıkla çekebilmeleri için yeni Mini’de Panorama modu da bulunmaktadır.

Mini 2 ayrıca Geliştirilmiş Fotoğraf özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde DJI Fly uygulamasını kullanarak saniyeler içerisinde fotoğrafınızı indirerek sosyal medya mecralarında hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

QuickTransfer özelliği sayesinde Mini 2 model dronunuz telefonunuza yakın bir konumda olduğunda içeriklerinizi 20 MB/s hızında indirebilirsiniz. Parça İndirme özelliği ile kullanıcılar uzun video içerisindeki en iyi anı düzenlemek için özel olarak indirebilmektedir. Yetersiz disk alanı ve mükemmel sahneyi aramak gibi kavramlar artık tarihe karışıyor.

Bu yeni özellikler DJI Fly uygulaması ile birlikte DJI Mini 2’yi kullanımı daha kolay ve güçlü yapmaktadır.

DJI Mini 2 mi? Yoksa Mavic Mini mi?

Mavic Mini’nin portatif olması, kullanım kolaylığı ve akıllı özellikleriyle başlangıç seviyesi dostu bir drone modelidir.  Bu mini drone modeli sayesinde daha yaratıcı çözümler ortaya çıkarılabilmektedir.

Mini 2, güç ve portatifliği tek alanda toplayarak daha güvenli uçuş deneyimi, geliştirilmiş aktarım stabilizasyonu ve daha akıllı özellikler sunarak Mavic Mini modelinin önüne geçiyor. 4K/30fps ve OcuSync 2.0 aktarım tekniği ile Mini 2 günlük kullanım için daha uygun bir drone modelidir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.