DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

Mavic Air 2: Yeni Drone Ne Kadar Güçlü?

Daha önce DJI drone modellerinde görülmeyen özellikler ile güçlü ve yüksek performanslı yeni Mavic Air 2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu yazımızda Mavic ailesinin yeni üyesinin kamera performansı ve ne kadar güçlü özelliklere sahip olduğu konusuna değiniyoruz.

48MP fotoğraf, SmartPhoto, HDR Panorama, 8K Hyperlapse ve daha fazlasına katlanabilir bir drone içerisinde sahip olun ve maceralara korkusuzca atılın! Aşağıda Mavic Air 2’nin en iyi kamera özelliklerinin incelemelerini bulabilirsiniz.

48MP Fotoğraf

Yeni Mavic’in özünde, çektiğiniz fotoğraflara zoom yaptığınızda oldukça fazla detayı rahatlıkla görebilmenizi sağlayan 48MP fotoğraf modu bulunmaktadır. Daha detaylı sonuçlar veren, piksel gruplama teknolojisi kullanan 12MP çıkış ile de çekim yapma seçeneği bulunmaktadır. 48MP fotoğraf özelliği hakkında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

HDR Fotoğraf

Mavic ailesinin yeni üyesi yeni Quad Bayer teknolojisiyle desteklenen 1/2-inch sensör ile hava fotoğrafçılığını bir üst seviyeye çıkarmaktadır. İleri seviye görüntü sensörü tek karedeki değişken diyafram seviyelerini tanımlayabilmektedir. Air 2 ile çekilen görüntüler müthiş detaylı optimize edilmiş HDR görüntüler için katmanlama sistemi kullanmaktadır.

Ek olarak yüksek seviye detaylar için Mavic Air 2 görüntüleri, fotoğraflarınızı daha da ön plana çıkartmak için daha canlı renklere sahiptir.

SmartPhoto

Her fotoğrafçı minumum kurulum süresi ile en iyi fotoğrafı çekebilmeyi hedefler. SmartPhoto özelliği HDR görüntüleme, sahne tanıma ve Hyperlight özelliklerinin minimum efor ile mükemmeli yakalamak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş özellikler bütünüdür. Orman, gökyüzü ya da bu ikisi arasındaki herhangi bir objeyi veya alanın çekimlerinde sahne tanıma özelliği rengi, detayları ve tonları optimize eder. Hyperlight özelliği düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde daha düşük gürültüye ve optimize diyafram değerine sahip görüntüler için çoklu çekimleri işleyerek tek bir görsel sunar. SmartPhoto özelliği de modern bir akıllı telefon yaklaşımı uygulayarak etkileyici görüntüleri efor sarf etmeden kullanıcılara sunar.

HDR Panorama

Mavic Air 2 ayrıca DJI dronelarında bulunan en iyi panorama moduna sahiptir ve sadece birkaç dokuşula nefes kesen ultra-geniş HDR görüntüler ortaya koymaktadır. Yüksek ölçekli bir dağda ya da hayatınızda bir kez yakalayabileceğinize inandığınız bir sahnede HDR Panorama özelliğine çekimlerinize daha stil bir dokunuş için şans vermenizi öneririz.

HDR Video

Yeni Mavic sadece özel hava fotoğraf çekimleri değil ayrıca eşsiz, zengin renklere, tonlara ve detaylara sahip HDR videolar da çekebilmektedir. Yüksek diyafram nedeniyle güneşin karşınızda olduğu manzara çekimlerindeki sorunlara elveda deyin.

8K Hyperlapse

Sosyal medya mecralarında müthiş ortamlarda zamanın ve hareketin hızlı olduğu eşsiz videolara hepimiz rastlamışızdır. Bu videoların yapımının artık ne kadar kolay olduğunu fark ettiniz mi?8K Hyperlapse özelliği Free, Circle, Course Lock ve Waypoint modlarından oluşan yeni bir fonksiyondur. Hyperlapse modunu seçin, çekim alanınızı belirleyin ve DJI Fly uygulaması gerisini kolaylıkla halletsin. Tüm çekimin drone ile halledilmesiyle çekim sonrasında karmaşık post-prodüksiyon aşaması ile de zaman kaybetmeyin. Öne çıkan videolar ortaya çıkarmak artık birkaç dokunuş kadar kolay.

Mavic Air 2 Kamera Performansı

Mavic Air 2 daha önce hiçbir drone modelimizde görülmemiş özelliklerle kamera performansını bir üst seviyeye çıkarıyor. Şimdi Mavic Air 2 için ön sipariş verin ve en gelişmiş drone teknolojisinin yeniliklerini keşfedin.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.