Çekim Önerileri, DJI Gimbal & Kamera, DJI Ürünleri

Osmo Action: Evcil Dostlarınızla Yaratıcı Çekim Önerileri

Evlerimizde kaldığımız bu zamanlarda evcil dostlarınızla gerçekleştirebileceğiniz yaratıcı çekimler mi gerçekleştirmek istiyorsunuz. Cevabınız evet ise bulunduğunuz her yerde yaratıcı çekimler gerçekleştimenize olanak tanıyan Osmo Action ile çekim ipuçları oldukça işinize yarayacaktır.

Oyuncu bir köpek, sevimli bir kedi ya da diğer tüylü dostlarımız ile saatler süren eğlenceli dakikalar geçirebiliriz. Sevimli anlardan maceralara geçişte yaratıcı Osmo Action çekim ipuçları ile evde ya da evinizin bahçesinde gerçekleştirebileceğiniz aktivitelere göz atın.

FPV Çekimler

Evcil dostunuzun Aciton ile yapacağınız çekimlerde filmin starı olması için koşum aksesuarını kullanarak cihazınızı bağlayın. Bu şekilde yapılacak çekimlerin artıları daha az efor sarfederek eşsiz çekim perspektifi yakalayacak olmanızdır. Evcil dostunuz engelleri aşarken tüm aksiyonu DJI Mimo uygulaması aracılığıyla canlı olarak izleyebilirsiniz.

Birkaç basit dokunuşla RockSteady özelliğini aktif edin ve bu sayede hızlı çekimlerinize stabilizasyon unsurunu da ekleyin. Bu fonksiyon özellikle evcil dostunuza koşum aparatını giydirdiğnizde oyun oynama esnasında oldkça kullanışlı olacaktır.

FPV çekimlerin yanı sıra Osmo Action 1 saatin üzerinde 4K/60fps video çekim kapasitesine de sahiptir. Evcil dostunuz etrafta oldukça hızlı hareket ediyor olsa bile kamera oldukça hafif ve sağlam olduğu için endişelenmenize gerek yoktur.

Kendinizi Aksiyonun İçinde Bulun

Diğer bir ipucu ise evcil dostunuz suyun içindeyken Osmo Action ile su altında çekim yapmaya devam edin. Action 60 metre derinliğe kadar su altında kalmaya dayanıklıdır. Bu sayede evcil dostunuz yüzerken, su içerisinde oyun oynarken ya da diğer maceralarınızda çekimlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Slow Motion

Action, evcil dostunuz hünerlerini sergilerken etkileyici çekimler yapabilmeniz için 1080p/240fps değerlerinde 8x slow motion çekimler yapmanıza olanak tanır. Eğlenceli bir parkur meydana getirin ve hareketleri temiz slow motion özelliği ile kayda alın.

Timelapse

Timelapse özelliği zamanı kısa filmler içerisine sıkıştırabildiğimiz vloglar ve yaratıcı filmler için sık sık kullanılan bir özelliktir. Bu özelliği evcil dostunuzun uyurken, oyun oynarken ya da diğer aktivitelerini yaratıcı bir şekilde  çekmek için kullanabilirsiniz. Osmo Action’ı evcil dostunuzun sırtına koşum aparatı yardımıyla yerleştirin ve dünyayı dostunuzun perspektifinden görün. Evcil dostlarımızın zaman zaman ne yapacağın planlayamadığımız için çekim öncesinde kompozisyon, ışık ve renk konularında sıkıntılar yaşamamak için birkaç prova çekimi faydanıza olacaktır.

Eşsiz Perspektifler

Osmo Action eşsiz çekim açıları için aksesuarları sayesinde neredeyse her yere takılabilir. Evcil dostlarınızın çekimlerinde Osmo action küçük boyutu sayeside obje içlerine de yerleştirilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.