Çekim Önerileri, DJI Gimbal & Kamera, DJI Ürünleri

Osmo Action: İç Mekan Çekim Önerileri

Osmo Action kullanıcılara video çekimi konusunda yaratıcılığın sırınırlarını zorlaması konusunda yardımcı olan bir ekipmandır. Bu yazımızda Make.Art.Now’dan Josh Yeo’nun Osmo Action ile yapılan çekimlerde kullandığı yaratıcı örneklerden söz ediyoruz. Eşsiz çekim açılarından aksiyon dolu sahnelere, evde çekilen videolara yeni bir açıdan bakacaksınız.

Action, sıradan bir aksiyon kamerası değildir. Sinematografi konusunda birçok özelliği avcunuzun içine sığdırabilen güçlü bir kameradır. Standart kameralara göre portatif ve dayanıklı olması ile küçük objeler içerisine yerleştirilebilir. Fincan içinden mutfağın en üst noktasına kadar film çekmek için tek limitiniz hayal gücünüzdür.

Evdeki Objelerle Daha Yaratıcı Olun

Osmo Action’ı değişik ev objelerinin içerisine yerleştirerek etkileyici perspektifler yakalayın. Başlangıç olarak aşağıda bulunan önerilere göz atabilirsiniz.

Kahve Bardağı

Etkileyici bir çekim için Action’ı kahve bardağının içerisine yerleştirin.

Kutular

Yaratıcı film çekimi konusunda sırlar yoktur. Büyüleyici çekimler yapmak için  günlük objeler de fazlasıyla yardımcı olacaktır. Evinizde bulunan kutu ve benzeri öglerin içerisine Osmo Action’ı yerleştirerek ilgi çekici çekimler yapabilirsiniz.

Buzdolabı

Buzdolabı barındıran çekimler daha önce de defalarca gözünüze çarpmıştır. Ön plana çıkacak bir çekim yapmak için bu çekim türüne bazı değişiklikler getirmeniz yararınıza olacaktır. Çekim esnasında dolabınızdan alacağınız ögeye Osmo Action aksesuarları yardımıyla kameranızı yerleştirin ve çekime başlayın.

Mutfak Çekmeceleri

Bir kapı kapandığında diğeri açılır. Osmo, diğer kamera çeşitlerine göre kullanıcılara dar alanlarda dinamik geçişler yapmaları için bolca seçenek sunmaktadır. Çekmeceyi açışınızı takip eden çekimler yaparak iç mekan çekimlerinize yeni bir perspektif getirin.

Mutfak Ocağı

Kameranızı ocağın dibine yerleştirin ve etkileyici bir çekim için tava ya da tencereyi ocağınıza sürerek koyun.

Dolaplar

Dolabınızın en üstleri de Osmo Action için erişilebilir bir yerdir. Evinizin değişik bölglerine kameranızı yerleştirin ve yeni perspektifler elde edin.

Fırın Rafları

Özgün çekimler yapmak için etrafınızda bulunan farklı objeleri kullanmaya özen gösterin. Bu anlamda Osmo Action’ı elektrikli aletlerinizin içerisine koymamaya özen gösterin.

Osmo Action Özellikleri

Çekim yapmak için mekan ve araç gereçleri seçtiğimize göre Osmo Action’ın özelliklerine göz atmak faydalı olacaktır.

Su Geçirmez

Osmo Action 11 metreye kadar suya dayanıklıdır. Arka ekranda su tutmayan yüzeyi sayesinde çekim yapmak oldukça kolaylaştırılmıştır.

Slow Motion

Osmo Action 11 metreye kadar suya dayanıklıdır. Arka ekranda su tutmayan yüzeyi sayesinde çekim yapmak oldukça kolaylaştırılmıştır.

Çift Ekran

Osmo Action ayrıca canlı çift ekrana sahiptir. Bu sayede çekimlerinizin durumunu kolayca kontrol edebilir ayrıca selfieler çekimler de yapabilirsiniz.

RockSteady

RockSteady özelliğini aktif ederek çekim konusunda kendinizi bir adım öteye taşıyın ve dinamik çekimlerinize stabilizasyon katın.

Timelapse

İç mekan çekimlerinizde hızlandırılmış çekim ekleyerek zamanı ve hareketi filme sığdırın. Bunu için sadece çekim zamanını, zaman aralığını ayarlayın ve kayıt tuşuna basın.

Dewarp

Bu özelliği aktif ederek çekimlerinizdeki standart “fish eye” görünümünden kurtulabilirsiniz.

Sesle Kontrol

Yönetmen koltuğunda otururken hayatın tadını çıkarın. Sesle kontol özelliği iç mekan çekimlerinde oldukça kullanışlıdır çünkü kullanıcılara kameraya dokunmadan video kaydetme, fotoğraf çekme ve kamera kontrolü olanaklarını sunmaktadır.

SnapShot

Yaratıcı film çekimi tamamen hızdan ve pratik zekadan geçmektedir. Osmo Action’ın deklanşörüne basın ve iki saniye içerisinde çekim yapmaya başlayın.

DJI Mimo

DJI Mimo uygulaması akıllı telefonunuz aracılığıyla çekimlerinizi saniyeler içinde düzenleme, görüntüleme ve paylaşma seçeneklerini sunmaktadır.

Osmo Action Aksesuarları

İç mekan çekimlerine başlamadan önce yaratıcılığınızı artıracak aksesuar seçeneklerine göz atın. ND filtreler değişken ışık koşullarında oldukça yardımcı olurken; yerleştirme kitleri de daha yaratıcı alanlar sunar. Çekim gereklilikleriniz ne olursa olsun Action, geniş aksesuar seçenekleri ile çekim kabiliyetinizi bir adım öne taşıyacak güce sahiptir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.