DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

DJI Mavic 3: Kutu Açılımı ve Öne Çıkanlar

DJI Mavic 3 sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu. 4/3 CMOS sensöre sahip Hasselblad kamera, 46 dakika uçuş süresi, O3+ aktarım ve bunun gibi daha fazla güçlü özellikleriyle profesyonel seviye havadan görüntüleme vaat ediyor. Bu yazımızda Mavic 3’ün üç farklı kutu içeriğine ve profesyonel içerik üreticilerinin ilgisini de çekecek öne çıkan özelliklerine değiniyoruz.

DJI Mavic 3 Standart Kutu İçeriği

DJI Mavic 3’ün standart paketi aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

Kutu İçeriği
DJI Mavic 3 x1
DJI RC-N1 Uzaktan Kumanda x1
Uzaktan Kumanda Kontrol Çubukları x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (USB Type-C Bağlantısı) x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (Standart Micro-USB Bağlantısı) x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (Lightning Bağlantısı) x1
DJI Mavic 3 Akıllı Uçuş Bataryası x1
DJI Mavic 3 Düşük Desibel Pervaneler(Çift) x3
DJI 65W Taşınabilir Şarj Cihazı x1
DJI Mavic 3 Saklama Koruması x1
Type-C Kablosu x1

DJI Mavic 3 Fly More Combo Kutu İçeriği

DJI Mavic 3’ün Fly More Combo paketi aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

Kutu İçeriği
DJI Mavic 3 x1
DJI RC-N1 Uzaktan Kumanda x1
Uzaktan Kumanda Kontrol Çubukları x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (USB Type-C Bağlantısı) x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (Standart Micro-USB Bağlantısı) x1
Uzaktan Kumanda Kablosu (Lightning Bağlantısı) x1
DJI Mavic 3 Akıllı Uçuş Bataryası x3
DJI Mavic 3 Düşük Desibel Pervaneler(Çift) x6
DJI Batarya Şarj İstasyonu x1
DJI 65W Taşınabilir Şarj Cihazı x1
DJI Mavic 3 Saklama Koruması x1
DJI Mavic 3 ND Filtre Seti (ND4/8/16/32) x1
DJI Açılır Taşıma Çantası x1
Type-C Kablosu x1

DJI Mavic 3 Cine Premium Combo Kutu İçeriği

DJI Mavic 3’ün Cine Premium Combo paketi aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

Kutu İçeriği
DJI Mavic 3 Cine x1
DJI RC Pro Uzaktan Kumanda x1
RC Pro Uzaktan Kumanda Kontrol Çubukları x1
DJI Mavic 3 Akıllı Uçuş Bataryası x3
DJI Mavic 3 Düşük Desibel Pervaneler(Çift) x6
DJI Batarya Şarj İstasyonu x1
DJI 65W Taşınabilir Şarj Cihazı x1
DJI Mavic 3 Saklama Koruması x1
DJI Mavic 3 ND Filtre Seti (ND4/8/16/32) x1
DJI Mavic 3 ND Filtre Seti (ND64/128/256/512) x1
DJI Açılır Taşıma Çantası x1
DJI 10Gbps Lightspeed Veri Kablosu x1
Type-C Kablosu x1

Profesyonel seviye içerik üretimi için gereken tüm bileşenleri Mavic 3 standart paket sağlıyor. Her uçuşunuzda biraz daha öne çıkmayı amaçlayan kullanıcılar için Fly More Combo Paketi 2 adet ekstra batarya, ND filtre seti, ekstra pervaneler ve omuz ve sırt çantası arasında sezgisel bir şekilde geçiş yapılabilmesini sağlayan DJI açılır taşıma çantasını sunuyor.

Kaliteden kesinlikle ödün vermeden profesyonel seviye görüntüleme ve içerik üretimi yapmak isteyen kullanıcılar için DJI Mavic 3 Cine Premium combo paketi en uygun tercih olacaktır. Bu paket içerisinde Apple ProRes 422 HQ formatında çekim kaydedebilmesi için dahili 1TB depolama alanı bulunan Mavic 3 Cine mevcuttur. Bu özellik izleyicileri etkileyecek sonuçlara ulaşmak için post prodüksiyon aşamasında içerik üreticilerine daha esnek çalışma imkanı sunmaktadır. Ek olarak paket içerisinde oldukça temiz görüntü sunan, yüksek parlaklığa sahip son nesil DJI RC Pro akıllı uzaktan kumanda da bulunmaktadır.

DJI Mavic 3 Dış Görünüş

İlk Bakışta Mavic 3

Önceki versiyon Mavic kullanıcıları bazı büyük tasarım farklılıklarını fark edeceklerdir. İlk olarak DJI Mavic 3, Mavic 2 ile kıyaslandığında daha koyu renge sahiptir. Ek olarak bataryanın yeniden tasarlanması sayesinde biraz daha aerodinamik; yeni pervane tasarımı sayesinde daha sessiz ve güvenlidir.

DJI Mavic 3 Uzaktan Kumanda

Mavic 3 ve Mavic 3 Fly More Combo paketi DJI RC-N1 Uzaktan kumandası ile birlikte gelmektedir.

Hasselblad Kamera

Mavic 3’ün kalbinde 4/3 CMOS sensöre sahip L2D-20c Hasselblad kamera bulunmaktadır. İsveçli kamera markası sahip olduğu yüksek kaliteli, zengin ve doğal renklere sahip profesyonel seviye görüntüleme teknolojisini Mavic 3’e kazandırmıştır.

Öne Çıkan Özellikler

Devrim Niteliğinde Görüntüleme Sistemi

DJI Mavic 3’te bulunan çift kamera sistemi havadan görüntüleme alanında çığır açtı. İlk kamera 20MP fotoğraf, 12.8 duraklı dinamik menzil ve 24mm eşdeğerli odak uzunluğunda f/2.8-f/11 ayarlanabilir diyafram özelliğine sahip 4/3 CMOS Hasselblad kameradır. Diğeri ise 28x hibrit zoom özelliğine sahip 1/2 inç sensörlü tele kameradır. Bu kamera sayesinde objenizi uzaktan takip edebilir, yapacağınız çekimleri kolayca planlayabilirsiniz.

Güçlü Uçuş Sistemi

Kamera performansının yanında etkileyici olduğu diğer bir alan da uçuş performansıdır. Güncellenmiş O3+ aktarım sistemi ile Mavic 3, 46 dakikaya varan uçuş süresine ve 15km’ye varan aktarım menziline sahiptir. Çok yönlü engel algılama, ileri düzey RTH ve APAS 5.0 gibi güçlü güvenlik özellikleri sayesinde uçuşlarınızdan daha fazla zevk alırsınız ve çarpıcı içerikler ortaya çıkarabilirsiniz.

Çok Yönlü Engel Algılama

Mavic 3 sahip olduğu çok yönlü engel algılama sistemi sayesinde uçuş sırasında çevresinde bulunan engelleri algılayarak kaçınır. Çoklu geniş açılı görüntü sensörleri ve yüksek performanslı görüntü işlem motoru sayesinde kullanıcılar sık ağaçların bulunduğu karmaşık ormanlarda dahi çarpıcı çekimlerini hassas ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

O3+ Görüntü Aktarımı

Mavic 3, DJI’ın kullanıcıların beğenilerine sunduğu en son aktarım teknolojisi olan O3+’a sahiptir. Bu güçlü sistem sayesinde Mavic 3, 46 dakika uçuş süresi, 15km aktarım menzili ve 1080p canlı görüntü özelliklerine sahiptir.

İleri Düzey RTH

RTH fonksiyonu DJI Mavic 3 için önemli oranda güncellendi. İleri düzey RTH ile drone kullanıcı tarafından ya da bataryanın gücünün düşük seviyelere gelmesi nedeniyle devreye girer ve güvenli bir rota oluşturarak başlangıç noktasına geri döner. RTH özelliğinin önceki versiyonlarında drone öncelikle belirlediği irtifaya direkt olarak çıkıyor, sonrasında başlangıç noktasına geliyor ve inişe geçiyordu. İleri seviye engel algılama ve çevre farkındalığı sayesinde Mavic 3 direkt olarak başlangıç noktasına dönüyor ve rotasında bulunan engellerden de otomatik olarak kaçınabilliyor.

Apple ProRes 422 HQ

Mavic 3 Cine, daha fazla yüksek kaliteli görsel veri kaydedebilen ve düzenleme aşamasında esnek çalışma imkanı sağlayan Apple ProRes 422 HQ kodlama sistemini desteklemektedir.

Sonuç Olarak

Güçlü görüntüleme ve uçuş performansıyla DJI Mavic 3 havadan görüntüleme alanında profesyonel sonuçlar sunan kullanımı kolay bir drone modelidir. 4/3 CMOS Hasselblad kamera, 46 dakika uçuş süresi, O3+ aktarım ve birçok diğer geliştirme ile kullanıcılar dünyayı efsanevi detaylarıyla birlikte sonsuz imkanlarla yeniden keşfediyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.