DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

Mavic Air 2 Kutu Açılımı ve Öne Çıkanlar

Şimdi Mavic Air 2 ile içeriklerinizi bir üst seviyeye taşıma zamanı. 48MP fotoğraflar, SmartPhoto, 4K/60fps video, HDR özelliği, FocusTrack, 34 dakikaya varan uçuş süresi ve daha fazlası ile Mavic Air 2 içerik üreticilerinin yeni gözdesi olacak. Bu yazımızda Mavic ailesinin yeni üyesinin kutu içeriğine ve öne çıkan özelliklerine değiniyoruz.

Kutu İçerisinde:

Öne Çıkan Özellikler

10km 1080p video aktarımı 34dk maksimum uçuş süresi
HDR FocusTrack
48MP fotoğraf & 4K/60fps video 8K Hyperlapse

Kamera Performansı

Tüm sırlar detaylarda gizlidir. Sinematik çekimler için Mavic Air 2 kullanıcılara müthiş kamera özellikleri sunmaktadır. Aşağıda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

48MP Fotoğraf

Dağlardan resiflere yeni Mavic Air 2, Quad Bayer teknolojisi ile desteklenmiş 1/2 inç görüntü sensörü sayesinde eşsiz fotoğraflar ortaya çıkarıyor. Hayal ettiğiniz fotoğrafı 48MP kalitesinde çekebilmeniz mümkün.

4K/60fps Video

Mavic Air 2 içerik üreticilerine, kendilerini daha büyük oranda geliştirebilmeleri için 4K/60fps, 2.7K/60fps ve 1080p/240fps seneçenekleri sunuyor. D-Cinelike özelliği detayları koruyarak renk ayarlamalarını profesyonel bir şekilde yapabilmenize olanak tanıyor.

HDR Video

Air 2’nin en dikkat çeken özelliklerinden birisi yüksek performanslı Quad Bayer teknolojisi ile desteklenen HDR video özelliğidir. Sensör mimarisi sayesinde HDR, özel detaylara ve renklere sahip katmanlı görüntüler elde etmenizi sağlıyor.

SmartPhoto

Mükemmel bir optimize çekim için SmartPhoto özelliği HDR, HyperLight ve manzara tanıma özellikleri ile entegre olarak çalışmaktadır. Bu özellik düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde görüntüleri bir araya getirerek “noise” faktörünü ortadan kaldırır. Manzara tanıma özelliği kamera parametrelerini günbatımı, gökyüzü, çim, kar ve ağaçlara göre optimize eder. HDR özelliği ileri seviye algoritmaları kullanarak fotoğrafın dinamik menzilini optimize eder. SmartPhoto özelliği de etkileyici fotoğraf çekimini kolaylaştıran bir yaklaşım sunar.

HDR Panorama

Sosyal medya hesapları, makaleler ya da oluşturulmuş içerikler için ultra-geniş kapak fotoğrafları oluşturmak isteyen kullanıcılar için Air 2 DJI’ın en ileri panorama modu ile canlı renk ve detaylara sahip panorama fotoğraflar çekebilmektedir.

Stabilizasyon

DJI’ın 3 eksenli gimbal sistemini kullanan Mavic Air 2 stabil olmayan çevrelerde ya da sert rüzgarlı alanlarda bile sinematik stabilizasyon sunuyor. Bu sayede mükemmel çekimi her ortamda yakalayabiliyorsunuz.

Sinematik Çekimler

FocusTrack kullanımı kolay akıllı çekim modlarını barındıran ve kullanıcıların sinematik hava çekimlerinin tüm kontollerini ellerinde buldundurduğu bir özelliktir.

ActiveTrack 3.0

Sizi takip eden, aynı zamanda çekim yapabilen ve ek olarak bu sırada engellerden kaçınabilen bir drone arıyorsanız, ActiveTrack 3.0 özelliğine sahip Mavic Air 2 tam size göre. DJI’ın günümüzdeki en iyi teknolojilerinden birisini kullanan Air 2, yüksek hızlı sahnelerde kadrajdan çıkan objeyi yeniden tanıyarak ve algoritmaları kullanarak yerini tahmin eder ve takip etmeye devam eder. Engel algılama ve kaçınma sistemleri geliştirilmiştir.

Spotlight 2.0

Bu akıllı uçuş modu kullanıcılara zorluk çıkarmadan uçuş esnasında objenin kadrajın ortasında kalmasına yardımcı olur. Basit olarak merkezde olacak objenizi seçin ve uçun.

POI 3.0

Point of Interest 3.0, ileri seviye pozisyonlama teknolojisi kullanarak otomatikleştirilmiş uçuş rotası oluşturur ve seçilen objeji kadrajın merkezinde tutarak objenin çevresinde uçuş yapar. POI 3.0 ayrıca insanları, arabaları ya da botları da takip edebilmektedir.

8K Hyperlapse

Bu özellik mükemmel çekimleri profesyonel ya da sinematik hale getirmek için içerik üreticilerine oldukça yardımcıdır. Yeni Mavic zamanı ve hareketi avcunuzun içine girmesini sağlayarak geceyi ve gündüzü aynı video içerisinde gösterebilmenize olanak tanır. 8K Hyperlapse yaracılığınızın ulşatığı noktayı görmenizi sağlayan eklili bir özelliktir. Sadece çekim alanınızı seçin ve uygulamanın sahneleri yaratmasına birkaç saniye süre verin! Post prodüksiyon süreci gerekli değildir ve değişik Hyperlapse modları ile yaratıcı çekimlerin bir sınırı yoktur.

QuickShots

Her içerik üreticisi sosyal medya hesasbını çekici hale getirecek bir çekim arar. Birkaç dokunuş ile QuickShots özelliği etkileyici uçuş sekanslarını yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için kullanımınıza sunar. Hikaye şablonları müzikler, özel efektler ve filtrelerle çekimlerinizi bir üst seviyeye taşır. Elektronik görüntü stabilizasyonu sayesinde QuickShots özelliği şimdi hiç olmadığı kadar daha etkileyicidir.

Uçuş Performansı & Güvenlik

Mavic Air 2 güvenli uçuşu etkileyici uçuş performansıyla bir araya getiren ve bu sayede kullanıcılara güven veren bir drone modelidir.

OcuSync 2.0

Yeni jenerasyon OcuSync 2.0 1080p canlı video aktarımını 10 km’ye kadar sunmaktadır. 1080p canlı görüntü direkt olarak düzenlenebilir ve sosyal medyada paylaşılabilmektedir. Değişken frekans bantlarının kullanımı ile gecikmeler azaltılmıştır. Bu sayede önceki versiyonlara göre H.265’de daha hassas görüntü aktarımı ve sinyal performansı alınmıştır.

Engel Algılama

Mükemmel uçuş deneyimi için yeni Mavic ileri, geri ve aşağı yönlü sensörlere sahiptir. Buna ek olarak yardımcı ışık, düşük ışıklı ortamlarda iniş yapılmasını kolaylaştırmış; görüşü ve güvenliği artırmıştır.

APAS 3.0

APAS, kompleks senaryolarda güvenilir bir engel kaçınma sistemi için ileri düzey haritalandırma sistemi kullanmaktadır. DJI’ın bu alanda sunduğu en iyi engelden kaçınma sistemi sayesinde kullanıcılar güvenli uçuşun tadını çıkaracaktır..

Çift Bant Uçuş

Yeni Mavic macelar için üretilmiştir. Değişken çevrelerdeki müdahalelerin önüne geçmek için 2.4/5.8GHz çift frekans iletişimi ile uçuş sırasında cihaz kanalı en az müdahale olan kanala ayarlamaktadır.

Batarya Ömrü

Çalışma gücü sisteminin geliştirilmesiyle Mavic Air 2, mükemmel çekimi yaparken acele etmemeniz için 34 dakikaya kadar uçuş süresi sunmaktadır. Air 2, Air’e göre daha uzun batarya ömrü sunarak daha yaratıcı çekimler ortaya çıkarmanıza ve daha uzun uçuş yapabilmenize olanak tanır.

DJI Fly Uygulaması

DJI Fly uygulaması içerik üreticilerine oldukça basit bir arayüz sunmaktadır. Kamera ayarlarına, ileri seviye fonksiyonlara ve yaratıcı şablonlara buradan erişerek sinematik başyapıtlara imza atabilirsiniz.

Aksesuarlar

Air 2, aksesuarları ile kullanıcıların imkanlarını genişletmektedir.

Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumanda çekim sırasında geliştirilmiş konfor için ergonomik dizayna ve güçlendirilmiş bataryaya sahiptir. Farklı akıllı telefon modellerini kolay bir şekilde yeni kelepçeler ile bağlayabilir; entegre anteni ile en iyi uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz.

ND Filtreler

Yeni Mavic, diyaframı daha rahat kontrol edebilmeniz için 2 farklı ND filtre seti sunmaktadır. ND 16/64/256 seti Fly More Combo paketi ile satın alınabilir ve zorlu ışık koşullarında örtücü hızının ayarlamasında oldukça yardımcıdır. ND 4/8/32 seti ise düşük ISO değerlerinde daha parlak görüntüler elde etmenize olanak tanımaktadır.

Koruma Paketleri

Dronunuzun koruma kapsamını arttıran 6 ay ve 1 yıllık Koruma Paketleri Mavic Air 2 için de satın alınabilmektedir. Bu paket ile kullanıcı hatası kaynaklı sorunların bazılarında bile cihazınız tamamen garanti kapsamında değerlendirilecektir.

Sınırlarınızı Aşın

İçerik üreticileri, sosyal medya kullanıcıları ve hava fotoğrafçılığına ilgili herkes için Mavic Air 2 yeni gözde haline gelecektir. Önceki modeline kıyasla Air 2 geliştirilmiş aktarım sistemine, uçuş süresine ve daha fazla özelliğe, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıma için eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.