DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

Mavic Air 2 Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler

Mavic Air 2 hakkında merakınızı gidermek için bu yazı tam size göre. ActiveTrack 3.0 gibi akıllı özelliklerden Quad Bayer teknolojisine sahip 48MP fotoğraf çekilebilen kamera özelliklerine, Mavic Air 2 hakkında merak edilenleri cevaplıyoruz.

Mavic Air 2 dünya çapında içerik üreticilerinin yaratıcılıklarının sınırlarını zorlaması için sonunda satışa sunuldu. Önceki modeli ile kıyaslandığında Air 2 geliştirilmiş aktarım sistemine, arttırılmış uçuş süresine, güçlendirilmiş kamera performansına ve daha fazlasına sahiptir. Aşağıda bu bilgileri daha detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Mavic Air ve Mavic Air 2 arasındaki fark nedir?

Yeni Mavic geliştirilmiş aktarım sistemine, arttırılmış uçuş süresine, güçlendirilmiş kamera performansına ve daha fazlasına ve daha aerodinamik uçuş deneyimi için DJI Fly uygulamasına sahiptir. Mavic Air 2, 48MP fotoğraf, 4K/60fps video, SmartPhoto, HDR fonksiyonu, FocusTrack, OcuSync 2.0 ve 34 dakikaya varan uçuş süresine sahiptir.

Mavic Air 2 için hangi uygulamayı kullanmalıyım?

Air 2 sadece, daha aerodinamik uçuş deneyimi sunan DJI Fly uygulaması ile kullanılabilmektedir. Bu uygulamada ayrıca güvenli uçuş için eğitici içerikleri de bulabilirsiniz.

Mavic 2 uzaktwan kumandasını Mavic Air 2 için de kullanabilir miyim?

Hayır. Mavic Air 2 sadece Mavic Air 2 uzaktan kumandası ile kullanılabilmektedir.

DJI akıllı kumandasını Mavic Air 2 ile kullanabilir miyim?

Evet. Gelecek olan yazılım güncellemesi sonrasında Mavic Air 2, DJI akıllı kumandası ile uyumlu olacaktır.

Mavic Air 2 pervanelerini motorlara düzgün bir biçimde nasıl takabilirim?

Beyaz işaret olan pervaneleri, beyaz işaret olan motorlara; işaretsiz olan pervaneleri de işaretsiz motorlara takınız. Uçuş yapmaya başlamadan önce pervanelerin sorunsuz bir şekilde yerlerine takıldığından emin olunuz.

DJI Goggles ya da DJI Goggles RE’yi Mavic Air 2 ile kullanabilir miyim?

Hayır.

Mavic Air 2 su geçirmez mi?

Hayır.

ND filtreleri Mavic Air 2’ye nasıl takabilirim?

ND filtreleri takarken olası hasarlara karşı kamerayı tutun ve filtreyi hareket ettirerek takın/çıkarın. ND filtrelerin uçuş esnasında kazayla yerinden çıkmaması için, filtreleri düzgün bir biçimde taktığınızdan emin olun.

Kamera

Mavic Air 2’nin fotoğraf ve video kalitesi nedir?

Fotoğraflar 12MP, 48MP ve RAW formatlarında çekilebilmektedir. Videoda ise 4K/60fps, HDR fonksiyonu ve 1080p/240fps’de 8x slow motion özelliği bulunmaktadır.

Quad Bayer filtre teknolojisi nedir?

Yeni Mavic, farklı diyafram değerleri kullanarak yüksek dinamik menzilli görüntüler elde etmeyi sağlayan Quad Bayer filtre sistemini kullanmaktadır. Bu sistem ayrıca yüksek çözünürlüğe sahip etkileyici görüntüler de sunmaktadır.

Mavic Air 2’de hangi düz renk profilleri kullanılmaktadır?

Yeni Mavic, düz renk profili için açık renkli alanların tonlarını ayarlayan ve müthiş detayları barındıran D-Cinelike’ı kullanmaktadır.

H.265 video kodlayıcısının faydaları nedir?

HEVC(H.265), H.264’e göre daha etkili video kodlama etkisine sahiptir. Bu sayede daha az bellek kullanımı ile daha fazla veriyi barındırabilmektedir.

Kamera ayarlarını manuel olarak kontrol edebilir miyim?

Çekimlerinizde daha özgürce hareket edebilmeniz için yeni Mavic, kamera ayarlarını kullanıcıların da yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

SmartPhoto nedir?

SmartPhoto mükemmel bir şekilde optimize çekimler için HDR, HyperLight ve alan tanıma özellliklerini entegre bir şekilde kullanmaktadır. HDR ileri düzey algoritmaları kullanarak görselin dinamik menzilini arttırırken, HyperLight özelliği düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerdeki noise faktörünü ortadan kaldırır ve alan tanıma özelliği de günbatımı, gökyüzü, kar ve ağaç gibi obje ve durumları algılayarak kamera çekim parametrelerini optimize hale getirmektedir.

Akıllı Özellikler

Mavic Air 2 8K video destekliyor mu?

8K çözünürlük sadece Free ve Waypoint Hyperlapse modlarında kullanılabilmektedir.

FocusTrack modu nedir?

FocusTrack özelliği ActiveTrack 3.0, Point of Interest (POI) 3.0 ve Spotlight 2.0 özelliklerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. ActiveTrack 3.0 özelliği DJI’ın bugüne kadar geliştirdiği en iyi takip teknolojisidir ve engel algılama ile engelden kaçınma özelliklerini de barındırmaktadır. POI 3.0 özelliği de arabalar, botlar ya da diğer hareket eden araçları takip edebilmektedir. Spotlight 2.0 özelliği seçilen objeyi sürekli olarak kadrajın ortasında tutmaktadır. Bu üç akıllı takip modlarının birleşimi ile kullanıcılara geliştirilmiş uçuş deneyimi sunulmaktadır.

Mavic Air 2 hangi akıllı uçuş modlarını desteklemektedir?

Mavic Air 2 QuickShots, Hyperlapse ve FocusTrack modlarını desteklemektedir. QuickShots özelliği tek dokunuşla otomatik olarak uçuş sekansını ayarlar. Hyperlapse özelliği zamanı ve hareketi tek çekimde anlatmanın yaratıcı yollarından birisidir. FocusTrack özelliği sinematik çekimlerin yapılmasını kolaylaştırmak için bir dizi akıllı takip modunu barındırmaktadır.

APAS 3.0 ya da FocusTrack özelliklerinin kullanılmadığı video ayarları nelerdir?

APAS 3.0 ve FocusTrack 4K/60-50-45 fps ve 1080p/240-120fps değerlerinde kullanılamamaktadır.

Güvenlik & Engel Algılama

Mavic Air 2 yardımcı LED ışığa sahip mi?

Evet. Yeni Mavic uçuş sırasında güvenlik ve geliştirilmiş görüş için yardımcı ışığa sahiptir.

Mavic Air 2 çok yönlü engel algılama sistemine sahip mi?

Hayır. İleri, geri ve aşağı yönlü engel algılama sistemine sahiptir.

APAS 2.0 ve APAS 3.0 arasındaki farklar nelerdir?

APAS 3.0 DJI drone modellerinde bulunan en iyi engel algılama sistemidir. Sistem gerçek zamanlı olarak çevresini haritalandırır ve kullanıcılara güvenli uçuş performansı sunar.

ActiveTrack 2.0 ve ActiveTrack 3.0 arasındaki farklar nelerdir?

ActiveTrack 3.0 DJI’ın kullandığı en iyi takip teknolojisidir ve geliştirilmiş engel algılama-kaçınma özelliklerine sahiptir. Ayrıca yüksek hızlı sahnelerde kaybolan objenizin yerini algoritmalar kullanarak tahmin eder ve tekrar seçebilmenize olanak tanır.

Uzaktan Kumanda & Aktarım

OcuSync 2.0’daki geliştirmeler nelerdir?

Yeni jenerasyon OcuSync 2.0 2.4GHz ve 5.8 GHz çift frekans bantlarını desteklemektedir. Ayrıca otomatik frekans değişimine bağlı olarak daha güçlü müdahale önleme, H.265 kodlama sistemi ile daha hassas görüntü aktarımı ve 10 km’ye varan aktarım(engelsiz alanlarda ve FCC uygun alanlarda) sunmaktadır.

Mavic Air 2 uzaktan kumandası HDMI destekliyor mu?

Hayır.

Mavic Air 2’nin sinyal tepkisini nasıl geliştiririm?

Uzaktan kumandada bulunan akıllı telefon kıskaçları antenleri de barındırmaktadır. Antenlerin drona doğru olduğundan emin olunuz. Ek bilgiler için kullanım kılavuzunu inceleyiniz. Ek olarak, telefonunuzda bluetooth ve Wi-Fİ bağlatılarının kapalı olduğundan ve iletici materyal barındıran bir şey giymediğinizden emin olunuz.

Mavic Air 2 uzaktan kumandasının avantajları nelerdir?

AYeni uzaktan kumanda 240 dakikaya varan geliştirilmiş batarya ömrüne, daha konforlu tutacaklara, geliştirilmiş anten tasarımına, dronunuzu daha iyi görebilmeniz için optimize edilmiş profile sahiptir.

Yazılım

Mavic Air 2’nin yazılımını nasıl güncelleyebilirim?

DJI Fly uygulaması ya da Mavic için DJI Assistant 2 masaüstü uygulaması (Mac ve Windows sürümleri mevcuttur) aracılığıyla cihazınızın yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Uzaktan kumanda ve bataryaların yazılımları birbirleri ile uyumlu değilse ne yapmalıyım?

DJI Fly uygulaması ya da Mavic için DJI Assistant 2 uygulamasını kullanarak yazılımı güncelleyebilirsiniz.

Mavic Air 2: Sınırlarınızı Aşın

Mavic Air 2 içerik üreticileri, sosyal medya kullanıcıları ve hava fotoğrafçılığı meraklılarının sınırlarını zorlamaları için mükemmel bir drone modelidir. Geliştirilmiş aktarım sistemi, uçuş performansı ve kamera özellikleri sayesinde maceralarınızda yaratıcı yönünüzü bir üst seviyeye çıkarın.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.