DJI Ürünleri, Drone Ürün Tanıtımı

DJI Mavic 3: Güncelleme ve Yeni Özellikler

DJI Mavic 3, 24 Ocak 2022’de güncellenerek kullanıcılara kamera performansı gibi özelliklerde yenilikler getirdi. Panorama modu daha temiz görüntüler sunarken ActiveTrack 5.0’a zoom özelliği getirildi. Bunların yanında MasterShots ve QuickShots özellikleri de artık Mavic 3 kullanıcılarının beğenisine sunuldu. DJI ayrıca araştırma ve anketlerin sonuçlarından yola çıkarak Eve Geri Dön özelliği performansı “RTH” ve veri transferi üzerine optimizasyonlar yaparak kullanıcıların daha yaratıcı ve rahat uçuşlar gerçekleştirmelerini amaçlıyor.

DJI Mavic 3: Sinematik Çekimler İçin Daha Güçlü Görüntüleme Teknolojisi

Panorama, ActiveTrack 5.0 ve MasterShots özellikleri artık desteklenerek daha güçlü ve yaratıcı çözümler sunuyor. Öen çıkan hava videoları üretmeye hazır olun.

Daha Keskin Panorama

DJI Mavic 3 artık Panorama modunu destekliyor! Geniş açı, 180° ve Sphere – üçlü panorama modları daha yüksek çözünürlüklü yaratıcı çözümler sunuyor. Nefes kesen manzaralar ile karşılaştığınızda hangi modda çekim yapacağınızı düşündüğünüz zamanlar artık sona eriyor.

QuickShots Özellikleri Geldi

Bu güncelleme ile QuickShots özellikleri de aktif oluyor. Tek dokunuşla Mavic 3 Dronie, Helix, Rocket, Circle, Boomerang ve Astroid gibi ilgi çekici çekimlere imza atabileceğiniz profesyonel kamera hareketlerini otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. İlk uçuşunuz olsa dahi profesyoneller gibi çekim yapmak artık çok kolay.

Dijital Zoom İle Hassas Çekimler

“Sadece ‘Explore’ modu zoom özelliğini destekliyor ve oldukça karışık ayrıca yeterince temiz görüntü sunmuyor.”

Mavic 3’e gelen yeni güncelleme ile birlikte artık normal video modunda 2x dijital zoom desteklenmektedir. Çekim yapmak artık eskisinden daha kolay.

ActiveTrack 5.0: Artık Sadece Bir Takip Özelliği Değil

ActiveTrack 5.0’ın sadece otomatik çalışma özelliği artık yeterli gelmiyor mu? ActiveTrack 5.0 şimdi video kaydı sırasında 1x’ten 2x’e kadar manual zoom özelliğini desteklemektedir. Objenizi takip ederken zoom özelliğini aktif ederek çekimlerinize daha dinamik bir his ekleyebilirsiniz.

ActiveTrack 5.0 ayrıca post prodüksiyon aşamasında daha esnek çalışma ortamı sunabilmek için 1 miyara kadar rengi daha fazla detayları koruyarak sunabilen D-Log renk profilini desteklemektedir. Gece gündüz arasındaki renk geçişlerinden, çok renkli manzaralara ultra zengin renk detaylarına sahip çekimler yapın.

Güncellenen MasterShots ile Uzmanlaşın

MasterShots  4K/60fps video kayıt özelliği sayesinde rakipsiz hava görüntüleri sunar. Güncelleme ek olarak manuel diyafram ayarlamayı destekler. İnce ayarlar ve ek olarak profesyonel kamera hareketleri yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Çekici Görüntüler İçin Hyperlapse

Hyperlapse videolar birçok fotoğrafın çekiminden sonra birleştirilmesi ile ortaya çıkar fakat bu fotoğraflar genellikle elde edilen videodaki sarsıntıları gidermek için kırpılıyor. Bu güncelleme ile DJI kesme paylarını %20’den %10’a düşürerek elde edilen görselin boyutunu ve FOV’u arttırarak daha iyi görüntü sunar.

Ek olarak Mavic 3 görüntüleme performansı konusunda aşağıdaki güncellemeleri de almıştır:

Seri çekim eklenmiştir.

D-Log renk asistanı eklenmiştir.

Tele lens kullanırken yüksek oranlı büyütmelerde daha keskin görüntü kalites sunulmaktadır.

DJI Mavic 3: Güncelleme Deneyimi

Mavic 3 artık QuickTransfer, USB Modu ve geliştirilmiş RTH ayarları ile daha güvenli ve eğlenceli bir uçuş deneyimi sunuyor.

Tek Dokunuşla Kaliteli İçerik Transferi

Mavic 3 artık QuickTransfer özelliğini destekliyor! Wi-Fi 6 ile indirme hızı 80MB/s’e kadar çıkabilmektedir. 1GB 4K video sadece 30 saniyede transfer edilebilmektedir.

Güç Tasarruflu Veri Aktarımı

Mavic 3 Cine, USB modunu destekleyerek veri transferi sırasında daha az güç tüketir. Basit bir şekilde SSD sistemini başlatın ve sonrasında drone düşük enerji tüketimi modunda verileri aktarmaya başlayacaktır. Artık veri transferi sırasında dronun kapanmasına ya da yeniden denemelere gerek yok.

RTH Modu

Mavic 3 şimdi RTH rota ayarını desteklemektedir. Dronu otomatik olarak geri döndürebilir ya da RTH irtifasını manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Otomatik RTH etkilidir ve kullanımı kolaydır. RTH özelliğini manuel olarak ayarlamak uçuş irtifasında yapacağını ayarlamaya bağlı olarak uçuş güvenliğini arttırmaktadır. Daha etkili ve daha gücenli uçuşlar artık sizlerin elinde.

Mavic 3 ayrıca uçuş deneyimini arttıran aşağıdaki geliştirmeleri kullanıcılara sunmuştur:

DJI RC Pro HDMI üzerinden HD çıkış desteklemektedir.

DJI RC Pro videoyu önbelleğine kaydeder ve orijinal videoyu harici SD karta kaydetme özelliğini desteklemektedir.

DJI RC Pro artık DJI Air 2S ile uyumludur.

Bazı hatalar giderilmiştir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.